Salacgrīva vilina…

14.septembrī spītējot lietum un vējam Valmieras 2. vidusskolas 8.a, 8.b kopā ar savām audzinātājām un bioloģijas un ģeogrāfijas skolotājām un interesenti no vidusskolas devās uz Salacgrīvu, lai Dabas izglītības centrā un dabā kopā ar Intu Somu mācītos bioloģiju un ģeogrāfiju nedaudz savādākā, neierastākā un interesantākā veidā.

Kad ar skolotājas Ņilas nelielu palīdzību atkārtotas teorētiskās zināšanas par Latvijas aizsargājamām dabas teritorijām, tika dots starts doties piedzīvojumā dabā – izpētīt kāpu mežu, kāpas un pludmali, lai salīdzinātu šīs ekosistēmas no dažādiem aspektiem. Komandas tika pie speciāliem instrumentiem, ar kuru palīdzību tika mērīta augsnes temperatūra, pētīts augsnes sastāvs, noteikti šajās ekosistēmās sastopamie un tām raksturīgie augi un dzīvnieki un iegūtā informācija apkopota protokolā. Piemēram, pārsteidzoši bija ieraudzīt jūras krastā izskalotas medūzas, uzzināt interesantus faktus par dažādām aļģēm un piejūras augiem Intas Somas stāstījumā, uzzināt, kas ir egļu hermess, sastapt mitrenes, kas gatavojas ziemas guļai un daudz ko citu.

Atgriežoties no ekspedīcijas dabā, mācības turpinājās Dabas izglītības centrā, kur bija iespēja uzzināt visu par lašiem, pašiem izmēģināt spēkus dažādu uzdevumu veikšanā un noskatīties filmu. Tā boja viena aizraujoša un piedzīvojumiem bagāta diena dabā!