Valodu skaits, ko jūs zināt, ir tas, cik reižu jūs esat cilvēks

No 2024. gada 11. līdz 18. februārim iesaistījos angļu valodas pašpilnveides kursos  ERASMUS+ KA1 programmas ietvaros Florencē.

Viss ir ļoti profesionāli organizēts, no pieteikšanās brīža līdz atgriešanās mājās. Ļoti laba sadarbība starp projekta koordinatoru skolā un ERASMUS+ kursu projekta koordinatoriem.

Manas nodarbības notika ne tikai akadēmijā, bet arī uz ielām  Florencē. Piem. vienā no vecākajām aptiekām pasaulē “Officina Profumo Farmaceutica di Santa Maria Novella” (dibināja dominikāņu mūki 1221. gadā), kura atrodas blakus Santa Maria Novella laukumam, apguvām tēmu “Īpašības vārda salīdzinošā pakāpe”. Apspriedām literatūras mūsdienu iezīmes un darbus, piem. Giunti Odeon (kinoteātrī un grāmatnīcā). Neparasti bija tas, ka kinoteātris atrodas pārbūvētajā 15. gadsimta Palazzo Strozzino, starp citu, Brunelleski stilā. Florences Nacionālajā centrālajā bibliotēkā (dibināta 1714. gadā) mums notika pēdējā kursu nodarbība.

Nodarbībās aktīvi izmantojām IT tehnoloģijas, tāpēc līdzi bija jāņem sava viedierīce. Kursu pasniedzējas darbs bija ļoti labā profesionālā līmenī. Arī es savā darbā izmantošu daudzas idejas.

Manā grupā bija trīs studentes: es un divas skolotājas no Valensijas. Tikāmies no rīta pirms stundām, kā arī pēc nodarbībām līdz vēlam vakaram aktīvi iepazināmies ar Florenci, Itālijas vēsturi un kultūru. Florence, kas atrodas pie Arno upes, bieži tiek saukta par brīvdabas muzeju. Botičelli, Džoto, Mikelandželo, Brunelleski un citi meistari dzīvoja, strādāja un deva savu ieguldījumu šajā pilsētā.

Es dzīvoju mazā, bet ļoti ērtā un mājīgā viesnīcā ar brīnišķīgu personālu, 9 minūšu gājiena attālumā no Teachers Academy, Florences vēsturiska centrā. Laiku man vēstīja baznīcas Piazza del Duomo La Cattedrale di Santa Maria del Fiore zvani. Un visas nakts garumā pa atvērto logu plūda ielu muzikantu mūzika no Piazza della Repubblica.

Paldies ERASMUS + un Florence par jaunām zināšanām, par jauniem iespaidiem, par jauniem draugiem…

Natālija Šilde

Valmieras 2.vidusskola

Valmieras 2. vidusskolas Erasmus+ KA1 projektu  “kasTE – iespējas, kas veicina kopīgās mācīšanās”finansējuma līgums Nr. 2022-1-LV01-KA122-SCH-000071242), līdzfinansē Eiropas Savienības Erasmus+ programma un administrē Valsts izglītības attīstības aģentūra. Plašāku informāciju par Erasmus+ programmu var saņemt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā: http://www.viaa.gov.lv.