Zinātnieku nakts

29.septembrī 44 mūsu skolas skolēni no 9. – 12.klasēm piedalījās Eiropas Zinātnieku nakts pasākumos Rīgā. Pirmā iepazīšanās mums bija Agroservisa un ekonomikas institūtā, kur guvām priekšstatu par selekcijas staciju darbu, kā top jaunas lauksaimniecības šķirnes, garšojām no Latvijas agrokultūrām ražoto pārtiku.  Transporta un sakaru institūtā bija prieks satikties ar bijušajiem mūsu skolas audzēkņiem. Skolēniem bija iespēja iepazīt, kā programmēt dronu lidojumus, ka robotus izmanto gan apkalpojošā sfērā, gan arī metināšanā un automatizētajās līnijās. Varējām ar robotu arī uzspēlēt šahu. Mūsu skolas 12.klases skolniece Viktorija Gerceva ar savu brāli strādā pie jauna projekta par vēža šūnām. Par to vairāk mums pastāstīs, kad viesosimies institūtā jau mazākā grupā. Noslēgumā ciemojāmies Latvijas Universitātes Dabas un Zinātņu mājās. Esam ieguvuši jaunu pieredzi, iepazinuši zinātni no cita skatu punkta. Nākošgad Zinātnieku nakts laikā  dosimies  uz RTU un Sporta un Pedagoģijas akadēmiju.

Skolotāja Zigita Baldone