Zinātnieku nakts 2022

Mūsu skolā par tradīciju jau kļuvusi iespēja skolēniem apmeklēt Zinātnieku nakts pasākumus Rīgā. Eiropas Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas organizēts pasākums, kas jau septiņpadsmito gadu septembra pēdējā piektdienā vienlaicīgi notiek visā Eiropā.

Septembra pēdējā piektdienā skolēnu grupa no 8. – 11.klasei kopā ar fizikas skolotājām Zigitu Baldoni un Oksanu Jakovļevu apmeklēja Latvijas Hidroekoloģijas institūtu, Latvijas Organiskās sintēzes institūtu un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju.

Latvijas Hidroekoloģijas institūts un Dabas aizsardzības pārvalde piedāvāja izstaigāt interaktīvu maršrutu, atklājot dažādas lietas pārsteidzošajā Baltijas jūras pasaulē: neparastas jūras pētīšanas ierīces, smagos nirēju tērpus, krāsaino zemūdens pasauli, caurspīdīgo zooplanktonu un mikroskopisko aļģu pasauli, plastmasas piesārņojuma izplatību Baltijas jūrā un okeānā, zivju vecumu noteikšanu un ceļu, kā bīstamās vielas var nonākt cilvēku pārtikā ar jūras veltēm utt.

Zinātnieku naktī Latvijas Organiskās sintēzes institūtā uzzinājām kā top jaunas zāļvielas un kāds ir to ceļš līdz aptiekas plauktam. Interesants un ugunīgs bija ķīmijas reakciju šovs.

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā pētnieki ļāva apmeklētājiem ielūkoties veselības un sporta zinātnes darba noslēpumos. Bija iespēja kopīgi piedalīties sporta aktivitātēs akadēmiskā personāla vadībā.

Mūsu skolēni aktīvi iesaistījās piedāvātajās aktivitātēs visās iestādēs. Skolēni atzinīgi atsaucās par redzēto un dzirdēto, katrs bija atradis savu Zinātnieku nakts pērlīti, ko noglabājis savā sirdī. Mājupceļā jau tika izteikti priekšlikumi, ko vajadzētu apmeklēt nākošajā rudenī, jau Zinātnieku naktī 2023.

Datorikas, fizikas un inženierzinību skolotāja Zigita Baldone

Citi raksti

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux