ZINĀTKĀRES DIENA „VIENKĀRŠI PAR SAREŽĢĪTO”

07.03.18. Valmieras 2.vidusskolā norisinājās karjeras atbalsta pasākums – ZINĀTKĀRES DIENA „VIENKĀRŠI PAR SAREŽĢĪTO” 6.klašu skolēniem. Pasākumā piedalījās arī Burtnieku novada skolu skolēni.

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/1/001”Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Skolēni ar interesi un aktīvi darbojās nodarbībās „Gaisa raķetes” un „Kas ir elektrība”.

Nodarbībā „Gaisa raķetes” skolēni iemācījās izveidot savu raķeti, ieguva papildus informāciju fizikā un matemātikā   par raķešu darbības principiem, gaisa spiedienu, pretestību, spēku, leņķi, kā arī ieguva informāciju par profesijām, kurās nepieciešamas  zināšanas un prasmes par fizikālajiem procesiem- inženieris, pilots, astronauts, celtnieks,arhitekts, sportists.Vislielāko prieku skolēniem sagādāja praktiskais uzdevums – raķetes palaišana gaisā skolas pagalmā.

Nodarbībā „Kas ir elektrība?” skolēni iepazinās ar elektriskās ķēdes slēgšanas pamatprincipiem un materiālu elektriskajām īpašībām un ieguva informāciju par profesijām , kurās nepieciešamas zināšanas un prasmes par elektrovadības procesiem, enerģētiku- elektromontieris, elektrotehniķis,elektroinženieris, siltumtehnikas inženieris,inženierkomunikācija, būvinženieris, arhitekts.

Zinātkāres stacijās skolēni interaktīvi darbojās un ieguva informāciju par zinātniekiem un viņu darbošanos dzīves laikā, tai skaitā arī profesijām- fiziķis, astronoms.

Noslēgumā skolēnus pārsteidza šovs ar dažādiem neparastiem eksperimentiem, kuros arī paši varēja būt dalībnieki.

Pedagogs karjeras konsultants Lolita Eklone