Valmieras 2. vidusskolā – jauna tradīcija

Kā jau katru gadu, arī šogad Valmieras 2.vidusskola lepojas ar talantīgo un gudro skolēnu skaitu, kuri piedalījušies un skolas vārdu spodrinājuši dažādās mācību olimpiādēs, zinātniski pētnieciskajos lasījumos, valsts un starptautiskā mēroga konkursos, tādos kā „Ķengurs”, „Krievu lācītis”, „Tatjanas diena”, „Pazīsti savu organismu!”, intelektuālais maratons u.c.

Šogad izcilo skolēnu apbalvošana, kas nu jau skolā kļuvusi par ikgadēju pasākumu, tika pārvērsta jaunā tradīcijā  – Valmieras 2.vidusskolas zvaigznāja atklāšanā.

Pie debesīm daudz zvaigžņu un zvaigznāju, bet mūsu skolai – savs, kurā tika ierakstīti talantīgāko audzēkņu, viņu vecāku un  skolotāju vārdi.

Šogad Valmieras 2.vidusskolā tika apbalvoti 24 skolēni, daudzi no tiem, kas piedalījušies un skolas vārdu nesuši valsts olimpiādēs un starptautiskajos konkursos. Šeit var minēt 12.klases skolnieku A.Tomaševiču, kura zinātniski pētnieciskais darbs guva 2.vietu starptautiskā līmenī – Maskavas zinātniski – praktiskajā izglītojamo konferencē “Solis nākotnē”, kā arī ZPD lasījumos Vidzemes reģionā. Priecē Denisa Zeicmaņa STEM priekšmetu sasniegumi matemātikas (3.vieta) un fizikas (atzinība) olimpiādēs. Savukārt Viktorija Leškeviča, 8.klases skolniece, ieguva atzinību latviešu valodas (mazākumtautību programma) valsts olimpiādē, bet Anastasija Šamkova, 8. klases skolniece, Valsts krievu valodas un literatūras 31. atklātajā olimpiāde – 3.vietu.

Pasākumā tika godināti arī sporta laureāti, kas ar sportu nodarbojas profesionāli: brāļi Matvejs un Savelijs Suharževski (triatlons), Anastasija Agējeva (daiļslidošana), Marija Šeļepina un Aleksandrs Madijarovs (vieglatlētika), Maksims Tihomirovs (svarcelšana), Kristina Zomera (jāšanas sports), Žans Kristiāns Cepeļevs, Ņikita Cepeļevs, Aļeksejs Žukovskis (futbols).

Zvaigznājā ir ierakstīts arī 12.klases skolnieka Aļekseja Jakovļeva vārds, kurš kļuvis par Vidzemes līgas čempionu hokejā un tika atzīmēts kā līgas labākais uzbrucējs.

Īpašs paldies –  Transporta un sakaru institūtam, a/s Valmieras stikla šķiedra,  SIA “Kantīne B” un personīgi Ivetai Bošai, SIA “Valmiermuižas alus”, sia ČILI PICA, apsardzes firmai RESPEKTS, SIA VALREKS, portālām „uzdevumi.lv”, SIA “Vidzemes papīrs”, SIA “BOSCH” un personīgi Jurijam Tukišam, SIA “SCANIA”, izlaušanās spēlei Qest game TIMEMACHINE 1961, SIA “BAZALTS”, kā arī absolventiem – Ņinai Sokolovai (1971.), Ņilai Zaicevai (1975.),  Vladimiram Koziņecam (1985.), Andrim Kalniņam (1987.), Vladai Kalniņai (1989.), Eduardam Milovidovam, Andrejam Ovsjaņikovam (1993.), Jurijam Tukišam (1996.), Diānai Švanei (2002.), Vjačeslavam Piskunovam (2004.), Svetlanai Gavrilovai (2004.), Maksimam Iļjinam (2006.), Denisam Zaicevam (2006.), Jekaterinai Rabinovičai (2007.), Karīnai Trifonovai (2008.), Romānam Zaicevam (2008.), Germanam Koļčinskim (2011.), Andrejam Kaļonovam (2011.), Danai Lipiņai (2012.).

Apbalvošanas ceremonijā pateicības vārdi tika veltīti arī skolas pedagogiem, kuri saņēma simboliskas piemiņas veltes. Tieši skolotāji ir virzošais spēks un dzinulis, kad skolēnus dažubrīd pārņem slinkums vai neticība saviem spēkiem.

Pasākuma laikā ikviens varēja pārliecināties par Valmieras 2.vidusskolas skolēnu daudzveidīgajiem talantiem, vērojot „Mūsdienu deju konkursa” laureātu moderno deju grupas „Justify” krāšņos priekšnesumus, Vidzemes reģiona un  novada izteiksmīgās runas konkursa uzvarētāju Marka Titko, Danielas Žarčenko un Amēlijas Bojāres uzstāšanos.

Priecājamies un lepojamies ar savējiem, kā arī ar daudzajiem sponsoriem, kas centīgos jauniešus atbalstīja!

Ina Mole

Latviešu valodas un literatūra skolotāja