„Uzmini nu!”

Ceturtdien, 17.februārī, notika integrētā stunda matemātikā ar karjeras izglītības caurvijām vidusskolas 10.klases skolēniem.

Matemātika ir viens no obligātajiem mācību priekšmetiem skolā visos izglītības posmos un tāpēc katram skolēnam ir jau izveidojies savs viedoklis par to , cik ļoti viņam patiktu vai nepatiktu saistīt savu dzīvi ar matemātiku, pamatojoties uz savām zināšanām un prasmēm.

Atbildot uz jautājumu kāpēc mācīties matemātiku, skolēni atzina, ka tas ir ne tikai interesanti, bet arī noderīgi, tā ir iespējams attīstīt un pilnveidot ļoti daudzas spējas un prasmes, jo ar matemātiku vairāk vai mazāk ir saistītas praktiski visas profesijas darba tirgū un matemātikas prasmes noder arī cilvēka praktiskajā ikdienas dzīvē.

Jaunieši līdzdarbojās viktorīnā par profesijām matemātikas jomā un uzmanīgi klausījās, domāja līdz un pēc aprakstošām darbībām centās uzminēt dažādas profesijas.

Noslēgumā skolēni atzinīgi novērtēja šo stundu kā lietderīgu un noderīgu ikvienam skolēnam, kā arī papildināja savu redzesloku par karjeras iespējām matemātikas jomā un īpaši par atsevišķām profesijām, kas aktuālas mūsdienu darba tirgū, piemēram, sistēmu administrators, risku analītiķis, statistiķis, optometrists, aktuārs u.c.

Paldies par sadarbību matemātikas skolotājai Oksanai Jakovļevai.

Pedagogs karjeras konsultants: Lolita Eklone