Uz projektu pieredzi un kompetencēm balstīta mūsdienu izglītība

No 21.-25.martam, kad Latvijā norisinās Eiropas kampaņas ALL Digital Weeks 2022, Valmieras 2.vidusskola skolotāji: Vjačeslavs Piskunovs, Linda Ādamsone, Līga Priede, Sanita Eglīte piedalījās Erasmus+ KA1 projektā „Jaunai skolai-jaunu skolotāju: jo viss sākas ar mums!”(projekts Nr.2019-1-LV01-KA101-060295) pedagogu mācīšanas un mācību mobilitātē, piedaloties profesionālās pilnveides kursos “Project and Competence Based Learning: innovative and effective methods and tools”.

Projekts tika realizēts sadarbībā ar izglītības un apmācības uzņēmumu ENJOY ITALIA, kuras mērķis ir veicināt, stimulēt un atbalstīt iedzīvotājus, teritoriju un kopienu ilgtspējīgu attīstību visā Eiropā, piedāvājot dažādus skolotāju apmācības kursus uz vietas, tiešsaistē Itālijā un ārvalstīs. Uzņēmuma dibinātājs un kursu vadītājs Alessandro Gariano ir dinamisks profesionālis, kurš pamatojoties stabilām vērtībām: atbildību, identitāti, iekļaušanu, dalīšanos, mūžizglītību, pilsonisko apziņu un ilgtspējību ir centies iedarbināt pedagogu domāšanas procesus, radīt izpratni par mūsdienu izglītības tendencēm, Eiropas Savienības redzējumu izglītības kontekstā, digitālo rīku izmantošanu u.c.

Mācību laikā tika izzināta Itālijas izglītības sistēma, pārrunātas 21.gadsimta prasmes un kompetences, multimediju un moderno tehnoloģiju programmas izglītības procesā, lai pilnveidotu stundas, motivētu un mudinātu skolēnus atklāt savus talantus un pastāvīgi veikt sevis pilnveidošanu, efektīvas darba formas  problēmsituāciju risināšanā un projekta izstrādes daudzveidīgās iespējas, kā arī debatēts par apgrieztās klases modeli nodarbībās, kooperatīvo, jaukto mācīšanos. Sadarbībā un ideju apmaiņā ar skolotājiem, skolu profesionāļiem no Horvātijas, Polijas, Spānijas, Itālijas tika gūta pieredze un radušās ieceres, kuras tiks realizētas Valmieras 2.vidusskolā jau tuvākajā laikā.

Nedeļās laikā mēs izbaudījām Itālijas kultūru, UNESCO pērles, iepazīstot Vatikānu, Romu, Paduju, Venēciju, Bassano del Grappa: Itālijas arhitektūra, dabas skaistumus, valdzinājums. Tieši šeit ļoti bija jūtama neapstrīdamā patiesība, ka daba ir visģeniālākais mākslinieks un pedagogs.

Mobilitātes noslēgumā tika saņemts ENJOY ITALIA izglītības centra sertifikāts par dalību apmācības programmā.

Mācību mobilitātē iegūtās un  aktualizētās zināšanas, kompetences tiks  aprobētas Valmieras 2. vidusskolas mācību procesā, piedāvātas skolas jomas pasākumos un Valmieras novada metodisko jomu pieredzes apmaiņas semināros.

Valmieras 2. vidusskolas Erasmus+ KA1 projektu  „Jaunai skolai-jaunu skolotāju: jo viss sākas ar mums!”, finansējuma līgums Nr. 2019-1-LV01-KA101-060295), līdzfinansē Eiropas Savienības Erasmus+ programma un administrē Valsts izglītības attīstības aģentūra. Plašāku informāciju par Erasmus+ programmu var saņemt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā: http://www.viaa.gov.lv.