Tikšanās ar absolventiem “AR un AP!”

Katru gadu 9.-12.klašu skolēniem ir iespēja satikties un aprunāties ar “savas” skolas absolventiem. Viņiem tiek dota iespēja uzzināt, par ko ir kļuvuši absolventi, kādus profesionālos mērķus sasnieguši un ieklausīties viņu ieteikumos.

Arī šogad, kaut arī attālināti, šis tradicionālais pasākums neizpalika. Piektdien, 27. janvārī “Tikšanās ar absolventiem – AR un AP!”  pasākumā ar saviem karjeras sasniegumiem dalījās pieci Valmieras 2. vidusskolas absolventi:

1) SVETLANA ZARIŅA (2016.g.), kas absolvējusi LU un ieguvusi statistiķa/analītiķa profesiju un šobrīd strādā Tele 2.Viņa aizrautīgi stāstīja par savu profesiju un kā pati teica, ka savā darbā ir kā tiltiņš caur programmēšanu un biznesu.

2) OKSANA ŠUGUROVA (2007.g.), kas absolvējusi RSU un ieguvusi savu bērnības dienu sapņu stomatologa profesiju un šobrīd strādā Arcusdent Clinic Zobārstniecības kabinetā.

3) ŅIKITA GERASIMJUKS (2009.g.), kas absolvējis  RTU un ieguvis aviācijas inženiera profesiju un var ikdienu īstenot savu sapni strādāt lidostā, kontrolēt lidmašīnu remontdarbus un tehniskās apkopes uzraudzību.

4) MARKS BOGDANOVS (2005.g.), pēc skolas sasniedzis savu mērķi kļūt par profesionālu futbolistu, absolvējis Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju, spēlējis pats un trenējis jaunos futbolistus un šobrīd viņš strādā par vadītāju, menedžeri Encompass Digital Media televīzijas kompānijā, kas nodrošina TV3 un citu Latvijā translēto kanālu, raidījumu translēšanu mūsu TV ekrānos.

5) ALĪNA LASTOVSKA (2007.), kas absolvējusi LU sociālo zinātņu fakultāti un ir profesionāla žurnāliste. Šobrīd viņa strādā ziņu kanālā Delfi un ir intervējusi dažādus Latvijas politiķus, kā arī mūsu valsts prezidentu Egīlu Levitu.

Visi V2.V absolventi ar prieku, aizrautību un dzirkstelīti acīs stāstīja par savu profesiju un darbu, radīja ieskatu par savu profesiju un ieteica, kāpēc vajadzētu izvēlēties to. Absolventi arī deva ļoti labus padomus un ieteikumus, kuri varētu ietekmēt tavas nākotnes iespējas.

Arī V2.V jaunieši atzina, ka ar interesi klausījās, bija ieinteresēti un saviļņoti gan skatoties, gan klausoties mūsu skolas absolventu aizrautīgos stāstījumos, jo kurš gan negrib dzirdēt padomu par to, kā un kur izvēlēties soļus nākotnes karjerā.

Valmiera 2.vidusskola var lepoties ar saviem absolventiem, kas kļuvuši par veiksmīgām, spilgtām personībām un ar degsmi darbojas savā profesionālajā jomā un turpina izvirzīt jaunus mērķus, lai iekarotu jaunas virsotnes, atklājot sev mūžizglītības iespējas.

Lolita Eklone, pedagogs karjeras konsultants