Solnas pārstavji viesojās skolā

Otrdien, 23.septembrī un trešdien, 24.septembrī Valmieras pilsētas pašvaldībā viesojas pārstāvji no Valmieras sadraudzības pilsētas Solnas  Zviedrijā, lai iepazītos ar Valmieras pieredzi sociālajā jomā un  darbā ar riska grupu jauniešiem.
Solnas delegācija, ko veido Bērnu, jauniešu un izglītības centra, Sociālā dienesta, Kultūras un atpūtas biroja, Nodarbinātības biroja un citu jomu pārstāvji, Latviju un Igauniju apmeklē mācību vizītes ietvaros, lai dalītos pieredzē un diskutētu par jauniešu problēmām Eiropā. Programmas ietvaros viesi apmēklēja Valmieras 2. vidusskolu, kur iepazinās ar mūsu skolas pieredzi darbā ar jaunatni. Skolas direktors Andrejs Gluhovs iepazīstināja viesus ar skolas struktūru, darbības mērķiem un uzdevumiem, kā arī viesmīlīgi izrādīja skolu.
Vizītes laikā arī direktora vietnieki dalījās uzkrātajā pieredzē. Daiga Ramata prezentēja strukturvienības vakara (maiņu) vidusskolas darbu ar korekcijas klasēm un APU projektu, savukārt Vjačeslavs Piskunovs iepazīstināja viesus par bilingvālās izglītības aizsākumiem Latvijā, minoritāšu skolu darbu Latvijā un skolas pieredzi CLIL programmā.
Zviedru kolēģi izzinās, kā Valmierā tiek organizēta sadarbība pašvaldības un nevalstisko organizāciju starpā, lai kopīgi sasniegtu vienotus mērķus darbā ar riska grupas jauniešiem un veidotu kopīgus sadarbības projektus starp mūsu valstīm.