Skolotāji iesaistās Erasmus+ kustībā

Marta beigās (no 26.marta līdz 1. aprīlim) Valmieras 2.vidusskolas pedagoģes Oksana Karaļčuka un Sanita Vītola piedalījās Erasmus+ KA1 projektā “kasTE – iespējas, kas veicina kopīgas mācīšanās” (projekts Nr.2023-1-LV01-KA122-SCH-FA4F884B) pedagogu mācīšanas un mācību mobilitātes profesionālās pilnveides kursos “Discover the best apps and tools for e-learning, distance learning and web design”. Šī kursa vispārīgais mērķis – veicināt izcilību izglītībā, dodot iespēju skolotājiem, pasniedzējiem, direktoriem un citiem izglītības darbiniekiem integrēt tīmekļa platformas mācībās un izglītībā.

Projekts tika realizēts sadarbībā ar izglītības un apmācības centru Erasmus Learning ACADEMY in Tenerife. Organizācijai ir liela pieredze starptautisku apmācību kursu organizēšanā skolotājiem, direktoriem un izglītības darbiniekiem. Kopš 2011. gada centrs organizē savus kursus ar Eiropas Savienības fondu atbalstu. Pēdējo 5 gadu laikā veiksmīgi uzņēmuši un apmācījuši vairāk nekā 2500 skolotāju, izglītības darbinieku no visas Eiropas. Izglītības un apmācības centrs veiksmīgi organizē ēdināšanu, izmitināšanu, kā arī sabiedriskās aktivitātes un kultūras apmeklējumus.

Mūsdienās pieaug tendence nodrošināt tālmācību, integrēt informācijas un komunikāciju tehnoloģijas. Pateicoties šim kursam ieguvām pārskatu par svarīgākajām jaunajām tehnoloģijām un tīmekļa platformām, lai nodrošinātu e-mācības. Uzzinājām, kā skolotāji un skolēni var viegli izveidot un rediģēt multivides saturu, kā izveidot saistošu vietni vai emuāru, izveidot un pārvaldīt e-mācību platformu un iesaistīt skolēnus mācību procesā. Katra diena bija bagāta ar dažādām nodarbībām, prezentācijām un praktisko darbu, bija iespēja praktizēt un uzlabot savas angļu valodas zināšanas.

Šis strukturētais kurss palīdzēja mums praktiskā darbībā uzlabot savas digitālās prasmes kopā ar citiem dalībniekiem no Vācijas, Beļģijas, Čehijas, Polijas, Rumānijas un Itālijas, kā arī iegūt plašāku izpratni par izglītību, labās prakses piemēriem.

Vērtīga bija arī vietējās pilsētvides izzināšana: palmas, kaktusi un lielas alvejas, skaisti kalni ar visaugstāko punktu – vulkāna El Teide krāteri, mājas ar ļoti skaistiem koka balkoniem un skats uz Atlantijas okeānu. Tenerife ir skaista un eksotiska zeme.

Kursu noslēgumā tika saņemts izglītības centra Erasmus Learning ACADEMY sertifikāts par dalību apmācības programmā.

Oksana Karaļčuka, angļu un krievu valodas skolotāja

Sanita Vītola, dizaina un tehnoloģijas skolotāja

Valmieras 2. vidusskolas Erasmus+ KA1 projektu  “kasTE – iespējas, kas veicina kopīgās mācīšanās”finansējuma līgums Nr. 2022-1-LV01-KA122-SCH-000071242), līdzfinansē Eiropas Savienības Erasmus+ programma un administrē Valsts izglītības attīstības aģentūra. Plašāku informāciju par Erasmus+ programmu var saņemt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā: http://www.viaa.gov.lv.