„Silto džemperu diena” Valmieras 2. vidusskolā

16. februārī notika Ekoskolu organizēta akcija. Šajā dienā skolās par pāris grādiem tika samazināta temperatūra telpās, lai saglabātu energoresursus un samazinātu CO2 izmešu daudzumu atmosfērā. Iesaistīties un apliecināt atbalstu akcijai varēja, uzvelkot siltāku džemperi un aktīvi kustoties.

„Silto džemperu dienas” akcijas mērķis ir izglītot sabiedrību par klimata pārmaiņām un veicināt videi un klimatam draudzīgākus paradumus. Kampaņa aizsākās 2005. gadā, kad Flandrijas reģiona Ekoskolas, Kioto protokola iedvesmotas , rīkoja pirmo Silto džemperu dienu. Tās ideja bija aicināt veikt vienkāršas  ikdienas darbības, piemēram, mazināt apkures jaudu un uzvilkt siltāku džemperi , biežāk braukt ar velosipēdu, ēst vietējo pārtiku, izslēgt elektroierīces, kad tās nelietojam, un citas līdzīgas iniciatīvas.

Silto džemperu dienu izmanto arī kā rīku sadarbības tīklu veidošanai starp skolām, organizācijām, uzņēmumiem, pašvaldībām un pat valstu valdībām, lai kopīgi sniegtu lielāku ieguldījumu klimata pārmaiņu novēršanā.

Valmierā akcijā piedalījās Ekoskolas sadarbībā ar Pārgaujas veterināro klīniku un aptieku.  Tai papildus tika organizēta arī silto sedziņu akcija, kad otrreizējai izmantošanai tika  nodotas nevajadzīgas, bet labā stāvoklī esošas sedziņas  Valmieras dzīvnieku patversmē nokļuvušo dzīvnieku vajadzībām. Piešķirot lietām, kam paredzēts nokļūt atkritumos, “otro dzīvi”, tiks ietaupīti resursi jaunu lietu ražošanai, neradīti papildu atkritumi un tādējādi samazināta to ietekme uz klimatu.

Valmieras 2. vidusskolas skolēni aktīvi iesaistījās un sarūpēja siltos džemperus un sedziņas dzīvnieku vajadzībām , kā arī tika savākti 25 kg  barības suņiem.

Paldies 2.kl., 7.kl., 10.kl.un 12. kl. , bet īpašs paldies 3. un 8. klases kolektīviem.