Rīcības diena Valmieras 2.vidusskolā

Eiropas atkritumu samazināšanas programmas ietvaros  š.g.23.novembrī Valmieras 2.vidusskolā notika Rīcības diena.
Dabas aizsardzības pārvaldes vecākā inspektore Inta Soma novadīja 9.-11.klašu audzēkņiem meistarklasi, kurā jaunieši tika informēti par klimata izmaiņām uz zemes, kā arī par eitrofikācijas (slāpekļa un fosfora savienojumu palielināšanās ekosistēmā) radītajām problēmām.
Atraktīvā veidā eksperte stāstīja gan par atkritumu šķirošanu, gan par ieguvumiem, ko iegūst iedzīvotāji, noslēdzot līgumu ar ZAAO, gan par ķīmisko mazgāšanas līdzekļu kaitīgumu un citām vides problēmām.
Eksperte izteica cerību, ka, aizejot mājās, arī vecāki tiks informēti gan par atkritumu šķirošanu, gan mazgāšanas līdzekļu izvēli.
Novēlēja vispirms sākt ar sevi, uzdodot jautājums sev, ko es daru, lai saglabātu ekoloģisku vidi nākamajām paaudzēm.
Savukārt jaunākie skolas audzēkņi, 4.klases skolēni, prezentēja savu veidoto spēli “Vai mēs protam šķirot atkritumus?”.

Paldies ikvienam kas tika iesaistīts un atbalstīja Rīcībdienu norisi!

Sagatavoja Ņila Zaiceva, Ina Mole