Pirmsskolas izglītības iestādē “Varavīksne” un Valmieras 2.vidusskolā personālam konstatēta inficēšanās ar Covid-19

Šodien, 6.novembrī, pirmsskolas izglītības iestādes (PII) “Varavīksne” un Valmieras 2.vidusskola saņēma vakar, 4.novembrī, darbiniekiem veikto siekalu testu analīžu rezultātus. Diemžēl daži no tiem ir pozitīvi. Tāpēc iestāžu vadība nekavējoties izdeva rīkojumu Valmieras 2.vidusskolai pāriet uz attālināto mācību režīmu, mācības organizējot pēc C modeļa.

Līdz Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) lēmuma saņemšanai, uz vienu dienu – 6.novembrī, apturēts ir arī PII darbs.

 

Mācību iestāžu vadība ir nosūtījusi informāciju bērnu vecākiem e-klasē un mirkļsaziņas rīkā WhatsApp ar lūgumu ierasties bērnudārzā vai mācību iestādē, lai izņemtu bērnus.

SPKC epidemiologi ir apzinājuši kontaktpersonas un skolas direktors izsūtīs vecākiem precizētu informāciju par to klašu bērniem, kuri ir kontaktpersonas un kuriem ir jāievēro mājas karantīna.

PII trīs grupiņu bērni, kuri nav noteikti kā kontaktpersonas, pirmdien varēs ierastiem PII un viņiem tiks veikti siekalu testi.

Karantīnā esošos pedagogus, atbalsta personālu, tehniskos darbiniekus, bērnu vecākus aicinām turpmākās 14 dienas sekot savam un bērnu veselības stāvoklim, vērot, vai neparādās elpceļu infekcijas slimības pazīmes,  paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, apgrūtināta elpošana u. c., un, parādoties simptomiem, telefoniski sazināties ar ģimenes ārstu par tālāko rīcību. Karantīnā esošajiem aizliegts apmeklēt sabiedriskās vietas un uzņemt ciemiņus mājās.

Karantīnā esošo bērnu vecākiem jāsazinās ar ģimenes ārstu un jāatver B slimības lapa.

Attālinātā mācību procesa laikā aicinām vecākus nodrošināt, ka bērni atrodas savās dzīvesvietās, lieki neuzturas sabiedriskās vietās un nebrauc ar sabiedrisko transportu.

Mācību iestādēs notiek dezinfekcijas darbi.

Plaši siekalu testi iestādēs, kas atrodas vienā ēkā, tika veikti pēc SPKC sniegtās informācijas par Covid-19 inficēšanās gadījumu PII.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux