Pedagogu Erasmus+ mobilitāte Maltā

Pavasara sākumā (no 4. līdz 15. aprīlim) Valmieras 2.vidusskolas darbinieces Vlada Kalniņa, Alīna Ošiņa, Jekaterina Bojāre un Katrīna Briežkalne piedalījās Erasmus+ KA1 projektā „Jaunai skolai-jaunu skolotāju: jo viss sākas ar mums!”(projekts Nr.2019-1-LV01-KA101-060295) pedagogu mācīšanas un mācību mobilitātē, piedaloties profesionālās pilnveides kursos “Fluency & Language Development for Educational Staff”.

Projekts tika realizēts sadarbībā ar izglītības un apmācības uzņēmumu Executive Training Institute in Malta, kuras mērķis ir vērsts uz komunikācijas prasmēm un angļu valodas zināšanām, kas ir nepieciešamas, lai efektīvi darbotos mūsdienu izglītības sistēmā. Apmācības kurss nav balstīts tikai uz teorētiskām lekcijām. Pasniedzēji izstrādā pielāgotu mācību kursu, koncentrējoties uz individuālajām vajadzībām un mācību uzdevumiem, lai  varētu ātrāk sasniegt savus mērķus. Šī divu nedēļu mācību mobilitāte ir ideāla, lai attīstītu angļu valodas zināšanas un uzlabotu komunikācijas prasmes. Mācību programma sniedz iespēju attīstīt valodu.

Savas jauniegūtās  zināšanas mēs pielietojām, iepazīstot Maltas bagātīgo kultūru un seno vēsturi, piedaloties mācību ekskursijās uz Gozo salu, vissenāko un kluso pilsētu Mdinu, galvaspilsētu Valletu, kura ir UNESCO pasaules mantojumā  un kolorīto zvejnieku ciematiņu Marsašloku. Malta ir ļoti maza valsts, kura ir īpaša ar daudz vēsturiskām vietām, daudziem tempļiem un pasakainām viduslaiku pilsētiņām. Vietējie iedzīvotāji ir ļoti draudzīgi. Maltas Republika ir viena no drošākajām vietām Eiropā. Komunicējot ar kursa dalībniekiem, iepazinām citu valstu kultūru, tradīcijas un izglītības iespējas – Beļģijā, Čehijā, Polijā, Šveicē un Maltā. Laika apstākļi īpaši nelutināja, bet jūra ar savu krāšņumu un valdzinājumu deva enerģiju un iedvesmu.

Mobilitātes noslēgumā tika saņemts izglītības centra Executive Training Institute sertifikāts par dalību apmācības programmā. Šī jaunā pieredze noteikti noderēs ikdienas darbā.

Sagatavoja

Jekaterina Bojāre

Valmieras 2. vidusskolas Erasmus+ KA1 projektu  „Jaunai skolai-jaunu skolotāju: jo viss sākas ar mums!”, finansējuma līgums Nr. 2019-1-LV01-KA101-060295), līdzfinansē Eiropas Savienības Erasmus+ programma un administrē Valsts izglītības attīstības aģentūra. Plašāku informāciju par Erasmus+ programmu var saņemt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā: http://www.viaa.gov.lv.