Pēc pieredzes uz Malagu

Erasmus+ skolas programma piedāvāja doties mācībās uz Malagu. Ielidojām Malagā svētdienas rītā, kāpjot ārā no lidmašīnas mums pretī vērās silta saule un pavasara smarža. Tajā pašā dienā, pēc pusdienām, devāmies apskatīt iespaidīgo Gibralfaro pils kompleksu, kur pagāja mūsu pēcpusdiena. Pirmdienā sākās mūsu aizraujošās mācības piecu dienu garumā. Mūsu izvēlētais kurss bija STEAM metodika bērnudārzā (STEAM Kindergarden). Šo dienu laikā mēs kopā ar vēl 4 kolēģēm no Horvātijas veicām dažādus uzdevumus, izmantojot lego klučus (Duplo lego, Lego Education WeDo) un BeeBot robotus. Šo dienu laikā aktīvi iejutāmies bērnu lomās un visas dienas aizrautīgi apguvām, praktiskā ceļā izmēģinot, kā ar Lego Education un BeeBot robotu palīdzību var pozitīvi sekmēt bērnu radošumu, kā risināt problēmas, strādājot komandā, kā veicināt bērnu savstarpējo komunikāciju. Kā arī izmēģinājām savas prasmes programmēšanā un kodēšanā (platformās “WeDo”, “ScratchJr”), lai izveidotās lego figūras kustētos un BeeBot robots veiktu mūsu izvēlētas kustības. Kursa noslēgumā, mēs katra izveidojām savu projektu jeb nodarbību, izmantojot kursa laikā apgūtās prasmes, un visiem novadījām rotaļu pilnu nodarbību. Tās bija informācijas, zināšanu pārbagātas dienas.

– Pirmā dienā aktīva darbošanās ar Lego Duplo lego klučiem, veidojot stāstus un raisot savu radošumu un fantāziju.

– Nākamajā dienā kopā veidojām projektus, kur tika izmantotas kustīgas daļas un piedāvātas instrukcijas tā izveidei. Kā arī visi izmēģināja vai viss darbojās un pat varēja izveidot nelielas sacensības. Turpmāk izmēģinājām arī BeeBot robotiņus un to, cik daudz un dažādos veidos to var izmantot, gandrīz visās mācību jomās pirmsskolā. Kursa noslēgumā jāprezentē savs projekts/nodarbība un jāiesaista visi dalībnieki, tamdēļ jāmācās citīgi!

– Katras Erasmus mobilitātes dienas ietvaros pirmā dienas puse tika pavadīta praktiski apgūstot progrāmmā paredzēto apmācību. Taču otrā dienas puse tika veltīta personības izaugsmei, padziļinot izpratni par Eiropas (Spānijas, Andalūzijas un konkrēti Malagas pilsētas) kultūras mantojumu, kā arī dabas, arhitektūras, gastronomijas un tradīciju  daudzveidību.  Protams, pilnveidojot arī mūsu valodu un komunikācijas prasmes.

– Laiska pastaiga pludmalē pārsteidz ar neskaitāmiem zaļiem papagailīšiem, kas bezbailīgi rotaļājas palmu zaros. Krāsu un neskaitāmu neredzētu augu dažādība liek acīm ieplesties izbrīnā, gan vienkārši staigājot pa Malagas šaurajām ieliņām, vērojot krāšņos apelsīnu un citronu kokus, gan izpētot vietējo botānisko dārzu, kurā joprojām apskatāms labi saglabājies akvedukts. Arhitektūras pieminekļi, baznīcas, katedrāles, seno celtņu greznums, smalkās nianses katrā logu  vai durvju ailē, griestos, arkās mudina izprast senāk dzīvojošo spāņu tautu.

– Spāņu pusdienu ēšanas tradīcija ir vēl viens unikāls stāsts. Pusdienās vietējie vienmēr ir ārā – kafejnīcās, nojumītēs, terasēs. Kāds ietur maltīti, kāds tikai atpūšas, nogaršodams vietējās tapas (uzkodas) , kāds sēž un nesteidzīgās sarunās malko vīna glāzi. Cilvēki no jauna līdz vecam sarunājas, izklaidējas, bauda viens otra tuvumu, iespēju komunicēt, bez telefoniem , datoriem, sociāliem tīkliem. Vienkāršā piejūras kafejnīciņā apmēram 7 gadīgs bērns jau drosmīgi pats tiek galā ar krabja spīlēm, droši kniebdams tās ar jūrasvelšu knaiblītēm, tajā laikā bezrūpīgi, mierīgi sarunājoties ar savu ģimeni. Tik idilliski.

Ceļojums uz svešu zemi vērīgām ceļotājām kā mums vienmēr paplašinās redzesloku, veicinās tolerances, daudzveidības un iekļaušanas vērtību attīstību. Paldies par šādu iespēju ERASMUS + mobilitātes programmai un Valmieras 2. vidusskolai.

Un noslēgumā tika pasniegtas arī apliecības par pavadīto laiku mācībās (kopā ar mūsu skolotāju Patrīciju).

Valmieras 2. vidusskolas Erasmus+ KA1 projektu  “kasTE – iespējas, kas veicina kopīgās mācīšanās”finansējuma līgums Nr. 2022-1-LV01-KA122-SCH-000071242), līdzfinansē Eiropas Savienības Erasmus+ programma un administrē Valsts izglītības attīstības aģentūra. Plašāku informāciju par Erasmus+ programmu var saņemt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā: http://www.viaa.gov.lv.