Pats savas dzīves kapteinis

Piektdien, 11.janvārī, Valmieras 2.vidusskolas 12.klases skolēni ,piedalījās karjeras atbalsta nodarbībā  „Pats savas dzīves kapteinis”, kuru vadīja skolas pedagogs karjeras konsultants Lolita Eklone. Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Straujiem soļiem tuvojas tas laiks, kad skolas laiks būs tikai atmiņās un nākamajiem vidusskolas absolventiem, jāsāk nopietni un atbildīgi plānot savu nākotni, pieņemt nopietnus lēmumus. Vai tie būs pareizi vai nē, to rādīs laiks. Kopā ar skolēniem pārrunājām nākotnes karjeras plānu, diskutējām parkā kļūt veiksmīgam savā dzīvē, kādas rakstura īpašības un  prasmes nepieciešamas, lai dzīvē sasniegtu savus mērķus, klausījāmies sabiedrībā populāru personību reālus   dzīves stāstus par  karjeras izvēli un viņu iegūto pieredzi.

Kopīgi secinājām, ka dzīve ir jēgpilna, tikai tam, kas seko savam lielam mērķim, bet jāapzinās, ka dzīvē taču ir daudz  dažādi ceļi un takas: ja nevar iet pa vienu, var iet pa citu, bet iet var vienmēr, jābūt pašam aktīvam un jāstūrē savs dzīves kuģis tikai uz priekšu.

Paldies, 12.klases skolēniem un viņu klases audzinātājai Natālijai Šildei par atsaucību un aktīvu līdzdalību.

Pedagogs karjeras konsultants Lolita Eklone