Pasākums „Iepazīšanās ar profesiju pārstāvi”

Piektdien, 26.janvārī, Valmieras 2.vidusskolas 10.- 12.klašu skolēni karjeras atbalsta pasākumā „Iepazīšanās ar profesiju pārstāvi” tikās ar IT speciālistu un uzņēmēju Nauri Skridi. Pirms savas uzņēmējdarbības uzsākšanas Nauris strādāja mūsu skolā par direktora vietnieku.

Tikšanās laikā skolēni guva plašāku priekšstatu par informācijas tehnoloģiju uzņēmumu darba specifiku un to iespējām – dažādu programmatūru, datorsistēmu un datortīklu izstrāde, ieviešana, konfigurēšana, uzturēšanas un uzlabošanas pakalpojumi, kā arī palīdz lietotājiem izmantot izstrādātās informācijas sistēmas. Var teikt, ka informācijas tehnoloģiju uzņēmums risina divu veidu uzdevumus: izveido programmas, ar kuru palīdzību tiek veikti noteikti uzdevumi – piemēram, mājas lapas veidošana dažādiem uzņēmumiem un iestādēm, kā arī nodrošina, lai darbotos tehnika un komunikāciju tehnoloģijas, kas izmanto šīs programmas.

Skolēni ieguva dziļāku izpratni par IT uzņēmuma veidiem, ka var būt liels un ar daudziem darbiniekiem, kuri katrs specializējies noteiktu uzdevumu veikšanā (piemēram, programmēšanā, testēšanā vai datortehnikas apkopē). Tāpat IT uzņēmums var būt arī neliels, kurā strādā tikai daži cilvēki (bieži vien arī paši īpašnieki), kas veic dažādus uzdevumus.

IT uzņēmums var specializēties kādu noteiktu problēmu risināšanā (piemēram, apkalpot lielas datu bāzes, izstrādāt datorspēles, veidot un uzturēt mājaslapas) vai arī piedāvāt ļoti plašu pakalpojumu loku (piemēram, gan izstrādāt programmatūru, gan veikt datortehnikas apkopi).

Skolēni atzina, ka ir ieguvuši plašākas zināšanas un priekšstatu par IT profesijām un darbības iespējām, kā arī izvērtējuši šīs profesijas un uzņēmējdarbības piemērotību tieši sev. Nauris sniedza arī individuālas konsultācijas interesentiem.

Pedagogs karjeras konsultants Lolita Eklone