Naudas diena

„Naudas dienā” , ko organizēja Swedbank Latvijas izglītības iestādēs, piedalījās Valmieras 2.vidusskolas 2.-4.klašu skolēni. Videolekciju formātā, interaktīvā, vieglā un aizraujošā veidā tika apgūtas budžeta plānošanas prasmes, finanšu pratības pamatlietas – kā tikt pie ieņēmumiem, apsaimniekot savu kabatas naudu un veidot uzkrājumus, kā zināt, cik daudz naudas vajag pirkumiem un citiem izdevumiem. Katra klase izstrādāja ekskursijas maršrutu, plānoja tā realizēšanai paredzēto budžetu.

Ar vecāku atbalstu dažas klases īstenoja savu ekskursijas projektu, dodoties uz ”Rchocolate” ražotni Trikātā. Skolēni meistarīgi darbojās Raisas Jablonskas vadībā, noskaidroja šokolādes vēsturi, enerģētisko vērtību , šokolādes sagatavošanas procesu un veidoja savus gardumiņus.

Skolēni atzina, ka ir gandarījums par pašu plānoto ekskursiju un, protams, zināšanas daudz vieglāk apgūt tad, ja ir iespēja tās praktiski pielietot.