Līdzdarbojies skolēnu pašpārvaldē 2023

24.novembrī norisinājās noslēdzošais  saliedēšanās pasākums ar Valmieras 2.vidusskolas skolēnu pašpārvaldes jauniem pašpārvaldes dalībniekiem, projekta “Līdzdarbojies skolēnu pašpārvaldē 2023” līguma Nr. VP2023/3-10 ietvaros.

Projekts aizsākās vēl 2023.gada marta beigās, kad pašpārvaldes dalībnieki: Viktorija, Frančeska un Aleksandrs, kā arī mentore Jekaterina Bojāre devās uz iniciatīvas izglītības iestāžu pašpārvalžu atbalstam “Kontakts” klātienes mācībām Priekuļos, lai uzlabotu savas zināšanas pašpārvaldes darbībā, kā arī izmēģinātu sevi projekta rakstīšanā.

Rakstot projektu, mūsu galvenais mērķis bija popularizēt Valmieras 2.visusskolas skolēnu pašpārvaldi. Bija vēlme celt prestižu un ieinteresēt pēc iespējas vairāk skolēnu, it īpaši no jaunizveidotajām klasēm (7.,10.kl.). Ņemot vērā to, ka pašpārvaldei nebija sava logotipa un apģērba ar savu simboliku, vēlējāmies to izstrādāt, lai mūsu organizācija kļūtu atpazīstama.

Darbojoties pašpārvaldē skolēni attīsta ne tikai līderības prasmes, bet arī līdzdarbojas sabiedrības labā un viņu intereses tiek pārstāvētas.

Viens no uzdevumiem, ko pašpārvaldei jāveic, ir dažādu klašu, kultūru saliedēšana un iesaistīšana kopīgā darbā.

Šī projekta ietvaros tika izsludināts pašpārvaldes logotipa konkurss, kura laikā tika izvēlēts  logotips, kas kļuva par skolēnu pašpārvaldes simbolu. Par apstiprināta projekta finansējumu tika pasūtīts apģērbs ar pašpārvaldes logotipu, iegādātas kancelejas preces darba procesam, tika rīkotas tematiskās klases stundas , lai iepazīstinātu skolēnus ar pašpārvaldes darbību, kā arī picas cepšanas un saliedēšanās pasākumi ar jauniem dalībniekiem.

Pasākuma mērķis bija iepazīstināt jaunus dalībniekus, saliedēt skolēnus, lai veicinātu piederības izjūtu mūsu skolai. Vakara laikā, visi kopā spēlēja spēles, cepa un baudīja picas, kā arī labāk iepazina viens otru. Pasākumā piedalījās diezgan daudz gan jaunie dalībnieki, gan arī tie, kas pašpārvaldē darbojās jau kādu laiku. Visi kopā jauki pavadīja laiku, iepazīstot viens otru.

Valmieras 2.vidusskolas skolēnu pašpārvaldes dalībnieki ir ļoti pateicīgi par dotām iespējām, kā arī priecājās par paveikto darbu. Šie mērķi ir sasniegti un pašpārvaldes komanda gatava aktīvi darboties, un turpināt savu darbību tālāk!

*Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2023.-2025. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.