Latvijas Valsts mežu ekspedīcijā Vijciemā

20.septembrī, projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, Valmieras 2.vidusskolas 6.klases skolēni, devās Latvijas Valsts mežu ekspedīcijā Vijciemā, lai kopīgā piedzīvojuma veidā, iepazītu tuvāk meža nozari un tās profesijas, kā arī lai popularizētu EKO izglītību un saprastu kā dabaszinībās iegūtās zināšanas ir izmantojamas praktiski reālā dzīvē.

6.klases skolēni devās mežā pieredzējušu mežsaimnieku vadībā,pa noteiktu maršrutu, pārejot no vienas Meža izziņas stacijas uz otru. Katrā pieturā vadītājs deva skolēniem praktiskus vai radošus uzdevumus, kurus tie risina individuāli vai grupās, iegūtos rezultātus fiksējot speciālās darba burtnīcās un aktīvi pielietojot matemātikā iegūtās prasmes.

Meža stacijās skolēni pilnveidoja un ieguva jaunas zināšanas dabaszinātnēs par cilvēka ietekmi uz meža ekosistēmu un veidoja izpratni par mežu saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Nobeigumā skolēni iepazinās ar unikālo čiekuru žāvēšanas procesu Vijciema „Čiekurkaltē” un izmēģināja paši iegūt no čiekuriem sēkliņas jauna meža stādīšanai vai atjaunošanai.

Paldies par sadarbību klases audzinātājai Viktorijai Jupatovai.

Pedagogs karjeras konsultants Lolita Eklone