Latvijas laboratoriju stāsts

Vai jūs kādreiz esiet iedomājušies par to, kur nonāk mūsu nodotas analīzes? Kā tiek pacientiem atklātas slimības? 11./12.klases skolēni devās uz Latvijas laboratorijām  mācību vizītēs, lai atrastu atbildes uz šiem jautājumiem un gūtu priekšstatu par laboratorijas darbu un  medicīnu kopumā.

18.oktobrī 11./ 12. klases skolēni Ņilas Zaicevas un Ilgas Verovkinas pavadībā devās uz Latvijas infektoloģijas centru (Nacionālā mikrobioloģijas references laboratorija, Linezers), lielu Gaiļezera laboratoriju un Patoloģijas centru. Katru dienu šajās laboratorijās veic vairāk par 10000 izmeklējumiem. Unikāls fakts, kā šeit palīdz vairāk kā 85% no visiem Latvijas onkoloģiskiem pacientiem, savlaicīgi konstatēt un pielāgot ārstēšanās procesus.

Pirms došanās uz laboratorijām, labākai sapratnei skolēni atkārtoja teorētiskās zināšanas – DNS, RNS, baktērijas u.c.

Skolēni iepazīstas ar laboratorijas darbu, analīžu izmeklēšanas metodēm, kā arī apskatīja modernās laboratorijas un iekārtas. Laboratoriju darbinieki un nodaļu vadītāji pastāstīja par iespaidīgāko procesu, kā  norit analīžu nodošana un kas notiek tālāk. Skolēni bija pārsteigti, cik izmeklējumu process ir sistematizēts un automatizēts, jo dažreiz liekas, ka katru paraugu apstrādā viens cilvēks ar savām rokām, nevis mašīnas un integrētie ,tajās, roboti. Skolēni saprata, ka laboratorijas darbs nav tik garlaicīgs, kā varētu likties. Gandrīz katru dienu cilvēki sastopas ar interesantiem gadījumiem un sadarbojas ar ārstiem. Ārsti, laboratoriju darbinieki, pacienti, farmaceiti – visi savstarpēji sazinās un sadarbojas, lai panāktu kopēju mērķi – palīdzēt un pielāgot ārstēšanu.

ŠĪ mācību vizīte palīdzēja, pilnveidoja skolēniem izpratni par tādas ,grūtas, profesijas  kā laboratorijas darbinieks (biologi, laboranti, bio informātiķi u.c.) un ārsts, ikdienas darbu.

Ļoti izzinošā un patiesi interesanta vizīte!

 

Viktorija Gerceva

12.IM klases izglītojamā

 

Citi raksti

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux