Konkurss “Iepazīsti vidi!”, jauniešu pašu gatavotas vides izzināšanas spēles

Ceturtdien, 12.martā, Valmieras Tūrisma informācijas centrā notika vides izziņas spēļu konkursa “Iepazīstu vidi!”, kā laikā Valmieras 2.vidusskolas un Valmieras Vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas – attīstības centra (VVBIVS-AC) skolēni prezentēja pašu izgatavotās galda spēles.
Valmieras 2.vidusskolas audzēkņi prezentēja no veciem atlantiem gatavotu spēli, kur, atbildot uz jautājumiem, piemēram, ka Antarktīda ir kontinents, kurš atrodas virs mākoņiem, notiek virzība pa laukumu. Puiši pastāstīja, ka pamatideja ir interesantā veidā uzzināt dažādus faktus. Spēle pilnveidojama, pievienojot iespēju pareizajā atbildē iekļauto vietu norādīt arī spēles laukumā redzamajā pasaules kartē. Izziņas materiālu jauniešiem palīdzēja veidot skolotājas Ņila Zaiceva un Jeļena Morozova.
Projekta mērķis ir sekmēt skolēnu izpratni par vidi un tās problēmām, aktivizēt un paplašināt vides izglītības darbu izglītības iestādēs, kā arī veicināt un attīstīt sadarbību starp skolām, pašvaldības un valsts institūcijām, kā arī nevalstiskajām organizācijām videi draudzīgas rīcības sekmēšanai.
Projektu īsteno Valsts izglītības satura centrs (VISC) sadarbībā ar pašvaldībām, vides nevalstiskajām organizācijām, izglītības iestādēm un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

Sveicam laureātus Aleksandru Madjarovu, Marku Lēvi, Oļegu Astrovu un Denisu Černovu!