Karjeras dienās – Militārā joma!

Otrdien, 2.oktobrī, Karjeras dienu 2018 ietvaros, 10.-12.klašu skolēnu grupa, piedalījās pasākumā „Profesiju busi” un devās izzināt Militārās jomas profesijas uz Cēsu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) instruktoru skolu, kas ir Ministru kabineta dibināta NBS militārās izglītības iestāde profesionālās tālākizglītības un profesionālās pilnveides programmu īstenošanai.

Skolēni varēja iepazīties ar instruktoru apmācību, karavīru ikdienas dzīvi, mācību vidi, apgūstot militāro profesionālo izglītību, kā arī satikās ar  jaunākā komandējošā sastāva karavīriem, kas piedalījušies starptautiskajās operācijās.

Skolēni uzzināja kādas rakstura īpašības nepieciešamas karavīriem – augsta pienākuma apziņa un lojalitāti, disciplinētība u.c.

Ikviens varēja uzdot jautājumus kursantiem par viņu ceļu uz karavīra dzīvi, nepieciešamām zināšanām un iemaņām, lai pēc tam patstāvīgi spētu apmācīt personālu attiecīgajā līmenī, kā arī ieņemt instruktora amatus dažādās NBS vienībās.

Jaunieši, kas piedalījās šajā pasākumā, atzina, ka bija ļoti interesanti un noderīgi, it īpaši tiem, kuriem ir nopietni mērķi izvēlēties Militāro karjeru.

Pedagogs karjeras konsultants Lolita Eklone