Karjera mācību stundā- „ Kā uzsākt savu biznesu?”

Turpinot sadarbību ar sociālo zinību skolotāju Līgu Priedi, arī 8.a un 8.b klases skolēni 23.aprīlī, tiešsaistes sociālo zinību mācību stundā, meklēja atbildes uz jautājumu „Vai esi kādreiz domājis, ka varētu uzsākt savu biznesu?” Ko tādu, kas Tev nesīs ne vien ieņēmumus, bet arī piepildījuma sajūtu? Skolēni nostiprināja jēdziena bizness izpratni un stundas laikā mēģināja izdomāt savu uzņēmējdarbības ideju.

Stundas sākumā skolēni izveidoja sarakstu ar savām prasmēm un iemaņām, ko viņi prot darīt vislabāk, apkopoja savas stiprās puses un izveidoja sava potenciāla sarakstu. Stundas laikā skolēni izpētīja 9 biznesa idejas, kas neprasa lielus kapitālieguldījumus un nobeigumā, atgriezās pie sava potenciāla analīzes, mēģināja rast atbildi uz jautājumu „Vai mans vaļasprieks un spējas, prasmes nākotnē var kļūt par manu biznesu?”, mācījās radīt savu biznesa ideju.

Skolēni uzzināja, ka mūsdienās uzņēmējdarbības uzsākšanai nav nepieciešams milzīgs sākumkapitāls.Pilnīgi pietiek ar tavām prasmēm, kā arī moderniem rīkiem, kas palīdzēs izveidot uzņēmumu ar minimālām izmaksām.

Nobeigumā skolēni atzina, ka ir aizdomājušies un izvērtējuši vai bizness jeb uzņēmējdarbība būs mana nākotnes nodarbošanās un ja būs, tad kurā profesionālā jomā. Tie, kas saprata, ka bizness nav viņu nākotnes nodarbošanās, ieguva informācija par iespējām izmēģināt savas prasmes brīvprātīgā darbā, lai iegūtu jaunu pieredzi un apzinātāk pieņemt mērķtiecīgus lēmumus par savu nākotnes karjeru.

PKK Lolita Eklone