Kā neapjukt informācijas okeānā?

Valmieras 2.vidusskolas 11IM/MTE grozu skolēni jau otro reizi Valmieras integrēto bibliotēku. Pirmajā reizē iepazināmies ar bibliotēkas darbu, krājumiem. Šoreiz skolēni apmeklēja Valmieras integrētā bibliotēkas, sadarbībā ar Valmieras muzeju un LNA Valmieras zonālo valsts arhīvu, organizēto interaktīvo nodarbību “Kā neapjukt informācijas okeānā”. Mācību nodarbības laikā skolēni iepazinās ar trim informācijas glabātājiem – bibliotēku, muzeju un arhīvu – Valmierā. Pēc nelielas iepazīšanās ar katras iestādes darba specifiku, skolēni aktīvi darbojās sagatavotajās aktivitātēs: meklēja pēc kataloga numuriem grāmatas, šķiroja un kārtoja arhīva dokumentus, meklēja informāciju. Piemēram uzzināja, ka 1947.gadā bārdas krāsošana maksājusi 5 rubļus. Skolēni arī argumentēja, vai dotais priekšmets ir/nav nododams  muzeja fondā.  Skolēni atzina, ka nodarbība bija interesanta, kā arī gūto pieredzi un zināšanas varēs izmantot rakstot projektu darbus un zinātniski pētnieciskos darbus.