„(iz)Stāsti”

Trešdien, 20. februāra pēcpusdienā, kopā ar aktīvākiem Valmieras 2.vidusskolas skolēniem, piedalījāmies iedvesmas stāstu pasākumā (iz)Stāsti pilsētas skolu jauniešiem. Pasākums notika patīkamā, neformālā gaisotnē kafejnīcā „Jaunā Saule”.

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Pasākumā ar saviem veiksmes stāstiem dalījās dažādu profesiju pārstāvji.

Dace Leimane izstāstīja savu stāstu, kā viņa kļuva par bērnu apģērbu dizaineri un sava e veikala Tru-DeStore īpašnieci.

Jānis Līdums izstāstīja stāstu, kā viņš kļuva par multimediju un dizaina speciālistu un foto brīvmākslinieku.

Monika Ziemele izstāstīja stāstu, kā būdama pēc profesijas politologs, kopā ar ģimeni izveidojusi Diamonds Food Group – Latvijā pirmā bezglutēna un bezlaktozes konditorejas un kulinārijas izstrādājumu ražotni. Uzņēmumā tiek izmantoti Dabas dimanti – augi, kas aug mūsu pļavās, mežos, piemājas dārzos un kā  tos veiksmīgi var izmantot veselīgas pārtikas produktu ražošanā. Pārsteigums bija tortes, kas tiek ražotas no bietēm, kabača, paprikas un burkāniem – 100% bez glutēna un laktozes.

Ēriks Jakobsons izstāstīja stāstu, kā nebūdams mediķis, viņš vistiešākā mērā ir saistīts ar medicīnu, izstrādājot medicīnas tehnoloģijas un vadot cilmes šūnu transplantācijas centru Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā.

Noslēgumā Mikus Dubickis izstāstīja stāstu, kā ir kļuvis par ekspertu studiju kvalitātes jautājumos, inovāciju un tehnoloģiju pārneses pētnieku un ko nozīmē darboties kā barista.

Galvenā atziņa, ko mēs ieguvām pasākumā, ja mēs kaut gribam, tad darām un svarīgi darīt to, ko paši vēlamies.

Paldies aktīvām karjeras pasākuma dalībniecēm Viktorijai, Elīnai, Kristīnei.

Ieteikums pārējiem V2.V jauniešiem- aktīvāk piedalīties karjeras pasākumos un izmantot ikvienu iespēju iepazīties ar jums interesējošu un ne tikai profesiju pārstāvjiem un iespēju uzdot jautājumus par profesijām klātienē.

Paldies, par informatīvi izzinoša karjeras pasākuma organizēšanu skolu jauniešiem pilsētas karjeras speciālistei Ingai Savickai.

Informāciju sagatavoja pedagogs karjeras konsultants Lolita Eklone