“Izglītības un darba iespējas medicīnas nozarē!”

Trešdien, 16.oktobrī, Karjeras nedēļas ietvaros, Valmieras kultūras centrā, notika karjeras attīstības atbalsta seminārs par „Izglītības un darba  iespējām medicīnas nozarē”.

Seminārā dažādu izglītības iestāžu pedagogi karjeras konsultanti, dažādu mācību  priekšmetu skolotāji un skolēni iepazinās ar medicīnas nozari, tās profesijām un nozares attīstības perspektīvām.

Semināru organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūras Informācijas un karjeras atbalsta departaments (VIAA IKAD), sadarbībā ar Rīgas Stradiņa Universitāti (RSU), LU P. Stradiņa medicīnas koledžu (LU PSK), Neatliekamās medicīniskas palīdzības dienestu (NMPD), SIA “Vidzemes slimnīca” un Valmieras pilsētas Izglītības pārvaldi.

Semināra laikā tika aplūkoti sekojoši jautājumi –

• Latvijas medicīnas attīstību un  nākotnes izaicinājumiem,
  • Ko var apgūt medicīnas koledžā?
  • Medicīnas un veselības aprūpes izglītība augstskolā
  • Profesijas un karjeras iespējas Vidzemes slimnīcā
  • Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests – komandas darbs cīņā par cilvēku dzīvībām!

Seminārā ikviens varēja piedalīties  arī praktiskākajās darbnīcās –

• “Rokdarbi” – šūšana ar ķirurģiskajiem diegiem un adatu SIA “Vidzemes slimnīca” ķirurģijas nodaļas pārstāvis
  • “Izglāb Joriku!” – pirmās palīdzības sniegšana, lūzumu fiksēšana, brūču pārsiešana SIA “Vidzemes slimnīca” traumatoloģijas nodaļas pārstāvis
  • Situācijas izspēle – palīdzi cietušajam NMPD pārstāvis

Seminārā ikviens varēja ne tikai iegūt informāciju, bet arī noskaidrot sev interesējošos jautājumus par medicīnas nozares profesijām , darba iespējām un izglītības iestādēm, kurās tās apgūt.

Paldies par piedalīšanos 10. un 11.klases dalībniecēm, kurām  nopietni interesē medicīnas joma.

Pedagogs karjeras konsultants Lolita Eklone