Iniciatīva “Latvijas skolas soma” Valmieras 2. vidusskolā.

Latvijas valsts simtgadības lielākā iniciatīva  “Latvijas skolas soma” ir valsts finansēta atbalsta programma, lai visiem 1. – 12. klases skolēniem dotu iespēju dažādos pasākumos, muzejos, teātros, koncertzālēs, uzņēmumos, dabas takās un citviet būt klātienē, lai viņi varētu gūt citādu pieredzi, kuru nevar iegūt vien teorētiskās nodarbēs.

Jācer, ka piepildīsies iniciatīvas “Latvijas skolas soma” patrona Ministru prezidenta M.Kučinska teiktais: “Programma ļauj visu klašu skolēniem paraudzīties aiz apvāršņa. Katram ir iespēja atklāt mūsu kultūras krāšņumu un iepazīt Latvijas aizraujošo vēsturi”.

Arī Valmieras 2. vidusskolas un struktūrvienības vakara (maiņu) vidusskolas skolēni izmantoja doto iespēju un piedalījās projektā.

Katram skolēnam, atbilstoši viņa vecumam, interesēm un saistībai ar iniciatīvas mērķiem un uzdevumiem, tika organizētas gan ekskursijas, gan radošās darbnīcas, gan muzeju,kino, koncertuzvedumu un teātru izrāžu apmeklējumi.

Ko skatījāmies, redzējām un dzirdējām 1.semestrī?

  1. – 4. klašu skolēni apmeklēja koncertuzvedumus “Vali, mierā” un “Čučumuižas Ziemassvētki”, iepazīstot savu pilsētu un izzinot ziemassvētku tradīcijas, kā arī sirsnīgi līdzi dziedot guva pozitīvas emocijas. Interesanta pieredze par citādu bērnību, rotaļām un nodarbēm bija skatāma VDT izrādē “Staburaga bērni”.
  2. – 6. klašu skolēni iepazina Cēsu novada Ieriķu un Āraišu seno dzirnavu stāstus, piedalījās Meldermeitiņas izglītojošā programmā un skatīja dabas varenības izpausmes Zvārtas iezī.
  3. – 9. klašu skolēni baudīja zelta rudeni Siguldā un apmeklēja Turaidas pili, piedaloties muzejpedagoģiskajās programmās “Ciemos pie Turaidas fogta” (ar pārģērbšanos un iejušanos viduslaiku tēlos!) un “Orientēšanās spēlē Tukstošgades stāsts” (atraktīvā veidā iepazīstot pili un tās teritoriju). Vēl šajā klašu grupā astotie klausījās koncertprogrammu “Ceļš”- muzikālu ceļojumu pa Latvijas vēstures līkločiem.
  4. – 12. klašu skolēni Latvijas valsts svētku nedēļā devās ekskursijā uz Rīgu ar devīzi “Latvijas gadsimts – meklē atbildi, ko tev nozīmē Latvija, un kas Latvijai esi tu”. Ekskursijas programmā apmeklēja K.Zāles grandiozo memoriālu – Brāļu kapus (izrādot cieņu varoņiem ar svecīšu liesmiņām). Izsmeļošas atbildes par Latviju varēja gūt, apmeklējot izstādi “Latvijas gadsimts” (68 muzeju kopdarbu Latvijas simtgadei) Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā ļoti interesantas gides stāstījumā, kā arī Latvijas nacionālā mākslas muzeja izstādē “Portrets Latvijā – 20.gadsimts”. Patstāvīgi, ar karti rokās un atzīmētajiem kultūrvēsturiskajiem objektiem, skolēni iepazina Vecrīgu – tapa “Mani Vecrīgas fotomirkļi”…

Rīgā noteikti jāatgriežas vēl un vēl…

Un, protams, kino – par godu Latvijas simtgadei tapušas daudzas interesantas, izzinošas, skaistas un aizraujošas filmas. 1.semestrī – “Tēvs nakts”, “Paradīze 89”,”Homo novus”.

Skaista simtgades dāvana skolēniem – iespēja iepazīt vēsturisko mantojumu, mākslu, kultūru, dabu un radošas industrijas. Turpināsim, ar prieku, piedalīties “Latvijas skolas somas”iniciatīvās arī 2. semestrī.

Skolotāja Meldra Amoliņa

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux