Iepazīst sociālo uzņēmējdarbību!

Otrdien, 15.novembrī, 7.a klases skolēni ,kopā ar savu klases audzinātāju Natāliju Šildi ,devās ekskursijā uz Valmieras Attīstības aģentūras izveidoto koprades darbnīcu DARE, kas izveidota pateicoties piesaistītajam finansējumam no Eiropas Savienības un pašvaldības.

Skolēni iepazinās ar koprades darbnīcas DARE telpām, kur pieejamas modernas iekārtas, instrumenti, mājīgas telpas un tehniskais atbalsts, lai ikviens varētu strādāt pie jauniem produktiem un radošiem projektiem. DARE veic 3D skenēšanu un drukā ar 3D printeriem, izmanto termopresi vai sublimācijas iekārtu, griež ar lāzergriezēju vai ploteri, frēzē, šuj, līmē, lodē, fotografē, strādā ar grafiskā dizaina un rasēšanas programmām un daudz ko citu.

DARE piedāvā bezmaksas telpas un iekārtu izmantošanu dažādu ideju radīšanai, prototipu un produktu veidošanai. Tā ir personīgā darba studija, vieta, kas ļauj izpausties ikviena radošumam un uzņēmēja garam.

Arī mūsu jaunieši izaicināja sevi un radoši izpaudās koprades darbnīcā , izveidojot dizainu savai krūzītei.

Skolēni novērtēja šo pasākumu kā interesantu un izglītojošu, smēlās iedvesmu un idejas radošai sociālai uzņēmējdarbībai.

Paldies klases audzinātājai Natālijai Šildei par ieguldīto darbu karjeras izglītības caurviju īstenošanā.

Lolita Eklone
Pedagogs karjeras konsultants