Executive Training Institute iespējas angļu valodas apguvē

Aprīļa beigās (no 25. līdz 29. aprīlim) Valmieras 2.vidusskolas darbinieces Oksana Karaļčuka un Sanita Vītola piedalījās Erasmus+ KA1 projektā „Jaunai skolai-jaunu skolotāju: jo viss sākas ar mums!”(projekts Nr.2019-1-LV01-KA101-060295) pedagogu mācīšanas un mācību mobilitātē, piedaloties profesionālās pilnveides kursos “Fluency and English Language Development for Educational Staff”.

Projekts tika realizēts sadarbībā ar izglītības un apmācības centru Executive Training Institute in Malta, tam ir liela un ilggadēja pieredze starptautisko kursu organizēšanā. Izglītības centrs piedāvā brīvu, ērtu un profesionālu mācību vidi. Apmācības kurss vairāk ir balstīts uz valodas brīvu pielietojumu komunicējot ar kursu pasniedzēju un dalībniekiem no dažādām pasaules valstīm, kas palīdz attīstīt angļu valodas zināšanas, kā arī paplašināt savu redzesloku.

Mēs varējām pielietot savas angļu valodas zināšanas iepazīstot Maltas vēsturi un bagātīgo kultūru, piedaloties mācību ekskursijās uz galvaspilsētu Valletu un vissenāko Maltas pilsētu Mdinu. Malta aizņem 316 km² lielu teritoriju, tādēļ tā ir viena no Eiropas mazākajām valstīm, tā ir īpaša ar vēsturiskām vietām un skaitām vidusjūras pilsētiņām. Malta ir valsts, kas visu laiku attīstās, tajā visu laiku notiek būvniecības darbi. Vietējie iedzīvotāji brīvi komunicē angļu valodā, jo Malta ir bijusi Apvienotās Karalistes kolonija. Komunicējot ar kursa dalībniekiem no Francijas, Vācijas, Lietuvas, Čehijas, Čīles un Šveices, mēs varējām iepazīties ar citu valstu izglītības iespējām, tradīcijām un kultūru. Mūs priecēja laika apstākļi ar siltām un saulainām dienām, kā arī blakus esošā Vidusjūra.

Vienas nedēļas kursu noslēgumā tika saņemts izglītības centra Executive Training Institute sertifikāts par dalību apmācības programmā.

Valmieras 2. vidusskolas Erasmus+ KA1 projektu  „Jaunai skolai-jaunu skolotāju: jo viss sākas ar mums!”, finansējuma līgums Nr. 2019-1-LV01-KA101-060295), līdzfinansē Eiropas Savienības Erasmus+ programma un administrē Valsts izglītības attīstības aģentūra. Plašāku informāciju par Erasmus+ programmu var saņemt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā: http://www.viaa.gov.lv.

Sagatavoja

Sanita Vītola