Erasmus+ sagatavošanas vizīte Vācijā | Jaunu ideju meklējumos

No 12. līdz 14.martam Valmieras 2.vidusskolas darba grupai Erasmus+ projekta ietvaros Berlīnē notika vairākas tikšanās ar “Die MITRA Lomonossow-Schulen gGmbH” organizācijas pārstāvjiem.
12.martā notika tikšanās ar  “Die MITRA Lomonossow-Schulen gGmbH” organizācijas izpilddirektori, dibinātāju Marinu Burd un jaunatnes lietu speciālisti Anastasiju Rozovu. Tikšanās laikā tika prezentēta Valmieras 2.vidusskola, iepazīta Vācijas izglītības sistēmas specifika,”Die MITRA Lomonossow-Schulen gGmbH”  organizācijas darbības virzieni, attīstības iespējas un paveiktais. Tika iepazīta Berlīnes kultūras telpa un piedāvātas iespējas jauniešiem.
13.martā viesojāmies  “Internationalen Lomonossow-Schule Berlin (ILS)”, kurā  diskutētjām ar skolu sektora vadītāju – izglītības jautājumu speciālistu Aleksandru Ott , izglītības iestāžu administrācijam un skolotājiem. Sarunu gaitā iezīmējās skolas sadarbība ar vietējām institūcijām, vecākiem un citām izglītības organizācijām pasaulē. Diskutēts par multilingvālām mācību metodēm, vairāku valodu integrēšanu mācību procesā, skolēnu sasniegumiem ilgtermiņā, eksāmenu prasībam, skolas īpašo piedāvājumu, u.c. Sadarbībā tika iezīmētas Valmieras 2.vidusskolas audzēkņu ierašanās Berlīnē Erasmus+ projekta ietvaros. Dienas otrajā pusē tika apmeklēts  “Internationaler Lomonossow-Campus Berlin” , kurā notiek izglītības process un skolēniem tiek piedāvātas naktsmītnes. Viss atrodas vienotā teritorijā. Vizītes laikā Valmieras 2.vidusskolas pārstāvji tika iepazīstināti ar vidi, kurā skolēni mācīsies, dzīvos ,uzturoties Berlīnē, paši gatavos un  baudīs maltīti, sportos utt.
Tika izveidots turpmākas sadarbības plānojums un aktualizēts skolēnu dienas kārtības redzējums.
Paldies par sagatavošanas vizīti un uzņemšanu Marinai Burd, Anastasijai Rozovai un Aleksandram Ott.
Paldies par iespēju paplašināt redzesloku, lai veicinātu Valmieras 2.vidusskolas izaugsmi Eiropas izglītības Erasmus+ programmas ietvaros.

Sanita Eglīte, Vjačeslavs Piskunovs

Valmieras 2.vidusskolas direktora vietnieki

Valmieras 2. vidusskolas Erasmus+ KA1 projektu  “kasTE – iespējas, kas veicina kopīgās mācīšanās”finansējuma līgums Nr. 2022-1-LV01-KA122-SCH-000071242), līdzfinansē Eiropas Savienības Erasmus+ programma un administrē Valsts izglītības attīstības aģentūra. Plašāku informāciju par Erasmus+ programmu var saņemt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā: http://www.viaa.gov.lv.