Erasmus+ sagatavošanās vizīte Joensū, Somijā

Ar Erasmus+ projekta “Kompetenču stiprināšana” atbalstu mūsu skolēniem ir iespēja vidusskolas laiku pavadīt interesantāk, noderīgāk, jēgpilnāki. Izmantojot iespēju palūkoties kā mācās un dzīvo jaunieši Eiropas valstīs.

Gatavojot skolēnu mobilitātes, iepriekš dodamies sagatavošanas vizītē, lai iepriekš iepazītos pašiem ar loģistiku, novērtēt iespējas un ceļa izmaksas, kā nokļūt no punkta A piemēram līdz B. Izvēloties maršrutu, skatāmies, kā var nokļūt gala punktā, ar lidmašīnu, autobusu, prāmi vai vilcienu. Kā jau sapratāt dodamies uz ziemeļiem. Ceļš – Valmiera-Rīga-Tallina autobuss, Tallina-Helsinki prāmis, Helsinki-Joensu vilciens, Joensu-Rīga lidmašīna.

Pirmā pietura Tallina. Iespēja iepazīt Tallinas vecpilsētu, ielūkoties kādā muzejā un sagaidīt prāmi uz Helsinkiem. Pluss, osta ir ļoti tuvu pilsētai, var aiziet kājām.

Otrā pietura Helsinki. Helsinkos pavadījām diennakti, ar mērķi iepazīt Somijas galvaspilsētu, tās objektus un iespējas. Jo jauniešiem dodoties mobilitātē, gribas paradīt to, kas ir aktuāls un “jaudīgs” jauniešiem. Mūsu ieskatā pilsētas māja, jeb citādāk zem viena jumta radošās laboratorijas, bibliotēka, neformālās izglītības pulciņu “istabas”, u.c.

Trešā pietura Joensu. Ceļš ar vilcienu, apmēram 4-5 stundas ceļā, bet, pa to laiku var vērot dabu, pilsētiņas, veidot plānu un uzmest čeklisti ar jautājumiem sadarbības partneriem.

Sagatavošanas mobilitātes laikā pedagogi iepazinās ar sadarbības partneri IN Eduexport oy (izglītības centrs) un skolu Joensū, tikās ar administrāciju, skolotājiem, lai pārrunātu mācību procesa organizēšanu, apskatījām klases, laboratorijas, sporta zāli, atpūtas istabas. Iepazinām pilsētu, pilsētas objektus. Izvērtējām iespējās naktsmītnēm, u.c.

Vizītes laikā secinājām, ka jaunieši atzinīgi novērtēs Somijas izglītības “telpu” un piedāvājumu veidot savu “grozu” ģimnāzijas posmā.

Jau augusta beigās mobilitātes vizītē  dosies trīs Valmieras 2. vidusskolas izglītojamie un divi pedagogi.

Vjačeslavs Piskunovs

Valmieras 2.vidusskolas direktora vietnieks izglītības jomā, projekta koordinators

Valmieras 2. vidusskolas Erasmus+ KA1 projektu  “kasTE – iespējas, kas veicina kopīgās mācīšanās”finansējuma līgums Nr. 2022-1-LV01-KA122-SCH-000071242), līdzfinansē Eiropas Savienības Erasmus+ programma un administrē Valsts izglītības attīstības aģentūra. Plašāku informāciju par Erasmus+ programmu var saņemt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā: http://www.viaa.gov.lv.