Erasmus+ profesionālā pilnveide stresa menedžmentā

No 09.10.2023 līdz 14.10.2023 Valmieras 2.vidusskolas skolotājs Ventis Beķeris devās Erasmus+ apmācībās “Stress Relief and Well-being Strategies for Teachers” , kas norisinājās Čehijā – Prāgā.

✅️ Apmācības sevī ietvēra daudz dažādas noderīgas zināšanas, kā piemēram, dažādas metodes, kā atslābināties un mazināt stresu ikdienā, dažādi testi, lai noteiktu savu labjūtību un problēmpunktus savā dzīvē, laba miega nozīme cilvēka labjūtībā un konfliktu risināšana.

✅️Vēl milzīgs ieguvums šāda veida apmācībām ir iespēja satikt skolotājus un izglītības iestāžu darbiniekus no citām valstīm. Tieši šajās apmācībās piedalījās skolotāji no Francijas, Vācijas, Itālijas, Portugāles, Beļģijas un Latvijas.
Tā ir iespēja atsvaidzināt un uzlabot savas angļu valodas zināšanas. Galvenokārt, tā ir neatsverama pieredze, jo ir iespēja parunāties ar kolēģiem no citām valstīm, tādā veidā iegūstot vērtīgu informāciju par izglītību ārpus Latvijas.
Kā Ventis saka,- vislabākais kontakts šajā braucienā esot izveidojies ar kolēģiem no Francijas – Lionelu (sporta skolotājs) un Paulīni (matemātikas skolotāja). Ar viņiem tika pavadīts ļoti daudz laika arī ārpus apmācībām, kopā baudot Prāgas kultūru un dažādus apskates objektus.
Tā ir arī iespēja apmainīties ar kontaktiem, lai veiksmīgi iesaistītos citos šāda veida projektos arī nākotnē.

✅️Erasmus+ projekts skolotājam ļauj iepazīt dažādas kultūras no dažādiem aspektiem. Šoreiz tika iegūtas zināšanas par Čehijas tradīcijām, vēsturi, Prāgas arhitektūru. Tas pavisam noteikti paplašina skolotāja redzes loku un ļauj dalīties šajā pieredzē ar saviem skolēniem un kolēģiem.

✅️Venta vārdiem – erasmus+ mobilitātes projekts liek izkāpt no savas komforta zonas, jo neatrodies sev ierastajā vidē, liek pielietot savas socializēšanās prasmes, valodas prasmes un trenē pašpārliecinātību. Izkāpjot no savas komforta zonas nedēļas garumā, liek augt un atgriezties labākam skolotājam ar lielu zināšanu un pieredzes bagāžu.

Ventis Beķeris

Valmieras 2. vidusskolas Erasmus+ KA1 projektu  “kasTE – iespējas, kas veicina kopīgās mācīšanās”finansējuma līgums Nr. 2022-1-LV01-KA122-SCH-000071242), līdzfinansē Eiropas Savienības Erasmus+ programma un administrē Valsts izglītības attīstības aģentūra. Plašāku informāciju par Erasmus+ programmu var saņemt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā: http://www.viaa.gov.lv.