Erasmus + Mobilitāte Itālijā

No 1. maija līdz 7. maijam Valmieras 2. Vidusskolas dabaszinību bloka skolotājas Velta Sniķere, Zigita Baldone un Sanita Zviedrāne piedalījās Associazione JUMP rīkotajos kursos “OUTDOOR LEARNING – Teachers and staff team building – working together and build cooperation projects”, kas notika Itālijā, nelielā piejūras pilsētiņā Soverato, Kalabrijas reģionā.

Katra diena bija piepildīta un piedzīvojumiem bagāta. No rītiem parasti notika kursu nodarbības, kuras mums vadīja vairāki pasniedzēji.

Pirmā diena atnesa izaicinājumu – komandu spēli pilsētvidē “Neiespējamā misija” (Mission impossible), kopā ar Ylenia Azzaro. Devāmies uz pilsētas centru, lai uzzinātu kaut ko vairāk par Soverato vēsturi un nozīmīgām vietām/ lietām. Šī informācija bija jāiegūst komunicējot ar vietējiem iedzīvotājiem, kuri lielākoties angliski nerunā, mēs savukārt nerunājam itāļu valodā. Lai piepildītu misiju, nacās lietot visas zināmās valodas, ieskaitot ķermeņa valodu. Lai cik tas būtu neiespējami, mēs to izdarījām un pabeidzām  spēli. Guvām neaizmirstamu pieredzi, pārkāpjot savas komforta zonas robežas, komunicējot ar cilvēkiem un atraktīvā veidā iepazinām arī pilsētu un tās kultūru, caur keramikas darbnīcām, vietējiem veikaliņiem un pludmali.

Atmiņā paliekošas un ļoti iedvesmojošas bija nodarbības par “Outdoor learning and outdoor education” kopā ar Guiseppe Perrotti. Guvām teorētisku ieskatu par “outdoor education” filozofiju un Ekoskolu darbību, kā arī daudz praktisko iemaņu un jaunu ideju, mācot savus priekšmetus ārpus klases telpām. Apguvām, kā interesanti un sekmīgi izmantot apkārtējo vidi (pilsētvidi, mežu utt) mācību procesā. Mācījāmies neformālās izglītības metodes un veiksmīgas komandas veidošanas principus. Papildinājām savas zināšanas ar spēlēm un jautrām, bet tajā pašā laikā vispusīgām aktivitātēm, kuras noteikti varēs pielietot savā ikdienas darbā.

Paralēli mācībām, katra diena tika papildināta ar kultūras programmu, piemēram, Soverato vecpilsētas apmeklējums, kur iepazinām vietējo vēsturi un aplūkojām izcilas mākslas vērtības, kā, piemēram, “Pieta di Antonello Gagini” un “Village of Soverato vecchia”. Devāmies arī uz netālu esošo, ārkārtīgi kolorīto vecpilsētu – Badolato, kas apbūra ar šauro, līkumoto ieliņu šarmu, smaidīgiem un atvērtiem cilvēkiem, ziedošiem balkoniem un kaķiem. Vakarā turpat Badolato baudījām vietējo ēdienu un dienvidnieku viesmīlību vietējā krodziņā. Šeit patiesi piedzīvojām vietējo kultūru un romantiku, jo krodziņa īpašnieks spēlējot ģitāru, kopā ar mūsu pasniedzēju, galveno kursu administratori un gidi Eriku Gerardini dziedāja populāras un ne tik zināmas Itāļu dziesmas.

Pozitīvi, atvērti cilvēki, jauni kontakti, jaunas zināšanas un pieredze, angļu valoda praksē, kultūra, vesture, Itālijas daba –  Jonijas jūra, ziedoši koki un pļavas, šādā virpulī sešas kursu dienas pagāja vienā elpas vilcienā.

Valmieras 2. vidusskolas Erasmus+ KA1 projektu  „Jaunai skolai-jaunu skolotāju: jo viss sākas ar mums!”, finansējuma līgums Nr. 2019-1-LV01-KA101-060295), līdzfinansē Eiropas Savienības Erasmus+ programma un administrē Valsts izglītības attīstības aģentūra. Plašāku informāciju par Erasmus+ programmu var saņemt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā: http://www.viaa.gov.lv.

Sanita Zviedrāne