EKOZIŅAS SEPTEMBRĪ

1. 09. Svinīgais Zaļā karoga pasniegšanas pasākums Rīgā.
  2. 09. V2V Ekopadome kopā ar Viestura vidusskolas , Zaļās skolas un sākumskolas vides aktīvistiem piedalījās Eiropas Mobilitātes nedēļā. Skolēni ar velosipēdiem devās ciemos pie bērnudārzu „Kārliena” un „Krācītes” audzēkņiem , lai iepazīstinātu mazos bērnus   ar spēlēm brīvā dabā.

Noslēgumā jaunie vides aktīvisti pulcējās kopīgā  pasākumā pie dabas.

1. 09. Diena bez auto. Akcija tika organizēta skolas ietvaros. Ekopadomes dalībnieki uz automašīnām izvietoja skrejlapas ar aicinājumu 18.09. uz darbu doties kājām vai ar velosipēdu.
  2. -20. 09. audzināšanas un mācību stundās skolotāji un klašu audzinātāji aktualizēja tēmu „Globālās

klimata pārmaiņas”.

1. 09. sākumskolā norisinājās projekts Miķeļdienas izstāde „Rudens fantāzijas”. Tās mērķis bija veicināt

un pilnveidot bērnu radošās spējas, parādīt Latvijas ražas daudzveidību un transporta izmantošanas

iespējas tās novākšanas procesā , kā arī pievērst uzmanību Latvijas ekosistēmām un viņu ietekmei gaisa atjaunošanā.

25.09. tika organizēta ekskursija kopā ar Limbažu , Valmieras un Cēsu Ekopadomes pārstāvjiem „Klimata pārmaiņu dienā : radi tehnoloģijas pats”. Ekskursijas laikā dalībnieki apmeklēja permakultūras saimniecību „Lejas Varicēni”, kur uzzināja par saules pašgatavotām saules baterijām un kolektoriem, kur tās tiek izmantotas  un  cik daudz spēj nodrošināt. Iepazinās ar „raķeškrāsniņu” darbības principiem, hobitu namiņiem un saimniecību kopumā. Bija iespēja apmeklēt arī permakultūras saimniecību „Zadiņi” un noskaidrot , kas ir  „pedāļenerģija”(alternatīvs enerģijas ieguves veids), cik daudz un ko ar to var paveikt .Tāpat skolēni varēja apskatīt dažādus ērmriteņus un kopā ar ilgtspējas ekspertu Elgaru Felci runāt par klimata pārmaiņām un  nepieciešamību katram no mums domāt par savu ietekmi uz klimatu un tās mazināšanu.

Noslēgumā  Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolā , kas ir zema enerģijas patēriņa ēka un skolā tiek veikti dažādi pasākumi tās ietekmes uz klimatu mazināšanai, noritēja klimatam draudzīga pusdienošana.

Mūsu vizīte abās saimniecībās un Pastariņa sākumskolā bija brīnišķīga un interesanta pieredze.

27.09. Svinīga Zaļā karoga pacelšana.

Septembrī ar projekta „Latvijas skolas soma” un Karjeras izglītības programmas atbalstu 5. un 7. klašu  skolēni piedalījās mācību ekskursijās, kuru laikā tika aktualizētas tēmas :

• bioloģiskā daudzveidība
  • klimats