Ekoziņas 13.10.2017

Skolas EkoPadome pievienojas Pokrova un Miķeļu svinēšanai Valmieras 2. vidusskolā.
13.10.17. Valmieras 2. vidusskolā tika svinēti gadskārtu ieražu svētki – slāvu Pokrovs un latviešu Miķeļi. Tos uzskata par gada auglīgākās daļas aizvadīšanas svētkiem. Ņemot vērā to, ka šie svētki iekrīt rudenī, kas ir visbagātākais gadalaiks, tad tie tiek sagaidīti ar bagātīgu mielastu . Šo svētku galdi tiek klāti ar gardām un daudzveidīgām putrām, kā arī ar dažādiem pašceptiem izstrādājumiem : pīrāgiem, smalkmaizītēm, vafelēm, cepumiem, bulciņām un citiem kārumiem.
EkoPadome pievienojās šiem svētkiem, un tā kā 16. oktobrī tiek atzīmēta Pasaules pārtikas diena , tad padome pēc receptēm, kuras mūsu aktīvisti atveda no vasaras ekoforuma Koknesē, izcepa eko ķirbju keksus, cepumus, ābolkūkas un pīrāgus ar dažādiem pildījumiem. Svētku dalībnieki atzinīgi novērtēja īsto ekoprodukciju.
No 16.-20.10.2017. bioloģijas, dabas zinību un sociālo zinību stundās runāsim par sabalansētu un veselīgu uzturu.