EKO diena V2V

Valmieras 2.vidusskolai – „Zaļais karogs”!

„Dzīvot zaļi, domāt zaļi!” Ar šādu devīzi Valmieras 2.vidusskolā aizrit jau 5.mācību gads, un šo darbu veiksmīgi vada un koordinē skolotāji Vjačeslavs Piskunovs un Ņila Zaiceva. Viņu darba novērtējums ir skolai piešķirtais „Zaļais karogs”, kas šogad tika uzvilkts mastā zīmīgā dienā – Starptautiskajā Bioloģiskās daudzveidības dienā, 22.maijā.
      Zaļo karogu piešķir par īpašiem sasniegumiem vides aizsardzībā skolā un skolas apkārtnē.
Ekoskolu programma ir starptautiska kustība, kura aizsākās Eiropā pirms 14 gadiem. Pašlaik programmā piedalās jau vairāk nekā 20 tūkstoši skolu 46 pasaules valstīs. Latvijā šajā programmā iesaistījušās 65 skolas, bet Zaļais karogs piešķirts tikai 25 mācību iestādēm. Un tagad pievienojusies arī Valmieras 2.vidusskola, jāpiezīmē – vienīgā skola Valmierā, kura ir saņēmusi šo prestižo apbalvojumu.
      A/S „Latvijas Valsts meži” skolai dāvināja koku stādus, kas tika iestādīti skolas teritorijā.
      Ekoskolu programma ir šobrīd populārākais vides izglītības modelis pasaulē, kā arī pamats vides izglītības procesa organizēšanai skolā.
     Veselīga dzīves veida un sakoptas vides popularizēšana ir Valmieras 2.vidusskolas nākotnes ilgtspēja un vīzija. Ikdienā tas nozīmē neskaitāmas mācību stundas dažādos ar vidi un veselīgu dzīvesveidu saistītos mācību priekšmetos, vides sakopšanas un uzlabošanas talkās, makulatūras vākšanas kampaņās, cīņā ar smēķēšanas un alkohola lietošanas netikumu, veselīga dzīves veida popularizēšanā un sportisku aktivitāšu veicināšanā, kā arī energo resursu taupīšanā. Paši mazākie skolas audzēkņi pusgadu audzēja puķu stādus, kurus iestādīja skolas puķu dobēs.
      Liels prieks bija par saņemto ziņu, ka Valmiera ir ierindota to pilsētu topā, kur ļoti aktīvi notiek atkritumu šķirošana, arī šeit, kaut neliels, ir mūsu skolas nopelns. Protams, vienmēr var vēlēties vairāk. Lai teiktu, ka viss šajā jomā ir izdarīts, būtu muļķīgi. To ikdienā pārliecināmies kaut vai pie daudzdzīvokļu māju atkritumu konteineriem, kas liecina par mūsu zaļās domāšanas vājo esamību. Jācer, ka mūsu zinošie skolēni tālāk izglīto savus vecākus, radiniekus un paziņas.
      Šis milzīgais kombinētais izglītošanas darbs tiek veikts kopā ar skolas metodisko apvienību vadītājiem, administrāciju, skolas atbalsta personālu un, protams, skolotājiem un vecākiem.
       Skolas galvenā nostādne – rīkoties, lai glābtu un saudzētu vidi. Un, iespējams, vienīgais ceļš, lai glābtu pasauli – ir jaunās paaudzes izglītošana.

Ņila Zaiceva