Dzejoļu konkurss bērniem un pusaudžiem “Garā pupa”

Latviešu tautas pasakā “Garā pupa” bārenīte pa pupu uzkāpj debesīs, kur ar savu darbu ,attapību , pacietību un labestību palīdz vecajam vīriņam, kas izrādās pats dieviņš. Nevienas pūles nav veltas un bārenītes sirds dāsnums un darba tikums tiek atalgots ar bagātīgām dāvanām. Varbūt tieši tāpēc konkursa organizētāji ir izvēlējušies konkursam nosaukumu “Garā pupa”, lai tas atspoguļotu vēlmi attīstīties, kāpt aizvien augstāk un par neatlaidīgu darbu, nesavtību un pacietību saņemt balvas -jaunas prasmes, gandarījumu , līdzcilvēku atzinību un, protams, žūrijas novērtējumu. .
Arī šogad biedrība “Ascendum” un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome izsludināja dzejoļu konkursu, kurā ar saviem darbiem aicināja piedalīties 5–15 gadus vecus bērnus un pusaudžus no visas Latvijas. Labākie darbi tiks publicēti dzejas gadagrāmatā bērniem “Garā pupa 2021″, kas iznāks septembrī, Dzejas dienu laikā. ” ‘Bērnu darbus vērtēs “Garās pupas” sastādītāja dzejniece Inese Zandere, aicinot palīgā pazīstamas kultūras un mediju personības, kas piešķirs dzejoļiem īpašo simpātiju zīmi – “Izcila Pupa”.
Konkursa rīkotāji rosināja bērnus vērot, domāt un izteikt vārdos pašiem sevi un pasauli, kas ir apkārt. Rakstīt dzejoļus sev par prieku! Ielikt tajos savas izjūtas, pārdomas par laiku, kurā dzīvojam, savas ilgas pēc skolas draugiem, ar kuriem pašlaik nevar būt kopā, attiecības ar cilvēkiem, arī bažas un dusmas, cerības un jautrību! No žūrijas puses izskanēja aicinājums ne tikai spēlēties ar valodu, bet arī dzejoļus rakstīt labā latviešu valodā un pareizi lietot pieturzīmes, ja tās tiek izmantotas.
Konkursam “Garā pupa” sasparojās Valmieras 2. vidusskolas 1. B klases skolēni Ernests Meikšāns, Alma Zelčāne, Kitija Tiļuga, Dace Kukmilka, Alans Āboliņš, 5. klases skolēni Taras Proselkovs , Deniss Gordejevs un Andrejs Kolupajevs no 6. klases. Viņi visi izmēģināja savus spēkus dzejoļu rakstīšanā . Lūk, daži no jauno autoru darbiem konkursam !

Ernests Meikšāns (1. B)
Slēpjos.

Krēsls- krēsls- iemūrēts.
Batoniņš man garšo gan!
Viens, divi- nāk
Atrod mani suns.

Alma Zelčāne (1. B)
Pa visurieni lido odi
tā spārni spēlē noti – SI.
Man liekas –
nav nekas jauks par odiem,
bet, tomēr
es domāju par tiem.

Kitija Tiļuga(1.B)
Garā pupa iet uz Rīgu
Rīgā satiek īso pupu
Īsā pupa saka tā-
Ejam abas pastaigā!

Taras Proselkovs (5.kl.)
Jautājums draugam
Es gaidu vasaru,
Kā skolēns stundas beigas,
Tāpēc ka tad ir miegs un prieks
Bez steigas.

Es gaidu ziemu,
Kā lauva gaida zebru,
Tāpēc ka tad sniegs un ledus
Ir salds kā medus.
Ko gaidi tu,
Mans draugs?
Uzraksti man ,
Lūdzu!

Deniss Gordejevs (5. kl.)
Skaista vieta,
Kolosāli cilvēki,
Omulīga ēka,
Laimīgi bērni ,
Aizraujošas stundas.

Par dzejnieku varbūt kļūs kāds no viņiem, kuri ne tikai lasa, bet arī paši meklē īstos vārdus savām domām.
Septembrī gaidīsim Dzejas dienas un bērnu dzejas gadagrāmatu, kurā ik gadu tiek apkopoti jaunākie mūsdienu latviešu autoru bērnu dzejoļi, iepriekš nepublicēti atdzejojumi, piemirstu klasiķu un jubilāru dzejoļi, kā arī citi teksti.
Lai mūsējiem veicas !

Sagatavoja: Valmieras 2.vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Iveta Gacka