Citāda mācību stunda

Mācīties var dažādi. Ceturtdien, 8.12.22 V2V 11. un 12.klases skolēni  mācījās, veica laboratorijas darbus Latvijas Universitātes Dabas mājā, Bioloģijas un Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātēs. Skolēni mācību ekskursijas laikā iepazinās ar iespējām studēt Dabaszinātņu un dzīvības zinātņu studiju programmās, iepazinās ar plašajām un ērtajām Dabas un Zinātņu māju auditorijām un laboratorijām, mūsdienīgajām tehnoloģiju iespējām, apskatīja pataloģijas muzeju Medicīnas fakultātē. Skolēni guva priekštatu par iespējām vienu vai divus semestrus studiju laikā studēt ārzemēs, uzzināja, kā strādā studentu pašpārvalde. Skolēniem notika arī laboratorijas darbi – tika analizēts dažādas izcelsmes ūdeņu sastāvs, noteikta ūdens cietība, pētīta purva augsne ar digitālajiem mikroskopiem, kas veidojusies pirms tūkstošiem gadu, kā arī skolēni apguva pieredzi asinsspiediena mērīšanā un savas asinsgrupas noteikšanā. Nodarbības vadīja LU pasniedzēji kopā ar Laimdotu Kalniņu, Bioloģijas fakultātes dekāne Līga Ozoliņa-Molla.  Paldies, ka bijām gaidīti un sirsnīgi uzņemti.

No skolēnu iespaidiem: ,”bija ļoti interesanti pētīt ūdens cietību” , “uzzināju par LU, par studiju iespējām, man tas bija svarīgi”, “beidzot sapratu par asinsgrupām”, “bija interesanti pētīt un redzēt, kas atrodas kūdrā” …

Secinājums – jābrauc vēlreiz!

Dabaszinību jomas skolotāji V.Sniķere, Z.Baldone