Atkritumu novēršanas tematiskās dienas rosina domāt par izlietotā iepakojuma samazināšanu

Novembra pēdējā nedēļā Eiropā atzīmē Eiropas Atkritumu samazināšanas nedēļu. 2016.gada temats ir izlietotā iepakojuma samazināšana. Valmieras pilsētā atkritumu samazināšanas nedēļas laikā Valmieras 2.vidusskolas Ekopadomes skolēni ir sagatavojuši tematisku izstādi, kas apskatāma skolas telpās. 9.klases skolnieces Viktorija Jefimova un Anna Koziņeca ar informatīvu plakātu palīdzību vēlas pievērst skolasbiedru un līdzcilvēku uzmanību ikdienā izlietotā iepakojuma apjomiem.
“Katrs plakāts ir veltīts īpašai tēmai. Arī mūs pašas pārsteidza tas, cik ļoti daudz ir plastmasas maisiņu atkritumu, kas vidē nesadalās pat 200 gadu,” skaidro Viktorija. “Lai samazinātu izlietoto plastmasas maisiņu apjomu, mēs ģimenē mēdzam tos izmantot vairākkārt. Mājās ir īpaša vieta maisiņu glabāšanai, kur tos paņemam, kad nepieciešams,” ar savu pieredzi dalās Anna.
Lai rosinātu iedzīvotājus aizdomāties par plastmasas iepakojumu radīto atkritumu apjomu, izstādei sagatavoto plakātu attēli un skolēnu pārdomas par tiem Atkritumu novēršanas tematisko dienu laikā ir publicēti arī Valmieras pilsētas pašvaldības un SIA „ZAAO” mājaslapās un sociālajos tīklos.

Avots www.valmiera.lv