Izrādes apmeklējums “Cilvēkam vajag suni”

25.februārī 7.A, 10.A un 11.A klase izmantoja programmas “Latvijas skolas soma” sniegto  iespēju apmeklēt Valmieras Drāmas teātri, lai noskatītos pēc Regīnas Ezeras stāstu motīviem veidoto  izrādi “Cilvēkam vajag suni”. Izrādes režisors Jānis Znotiņš.

Kad visi četri kucēni ir atvadījušies no savas mammas, Suņu vīrs viņus ved uz pilsētu, lai pārdotu. Pilsēta ir dzīva un mainīga, tā veidojas un pārveidojas, cilvēki un suņi sadzīvo tajā visi kopā. Un tālāk jau no katra saimnieka atkarīgs, vai viņš ir gatavs pieņemt sava suņa bezierunu mīlestību.

Pēc  izrādes 7.A klases skolēni dalījās pārdomās par teātra apmeklējumu un redzēto .

Valērija : “Izrāde bija par to, ka vīrietis pārdeva savus četrus kucēnus un domāja, ka viņi ir nokļuvuši labās rokās,bet sunīši nokļuva dažādās situācijās.Manuprāt, izrāde ir par to, ka , ja tu paņem dzīvnieku, tad tu esi atbildīgs par to . Dzīvnieku var ņemt tikai tad, ja esi pārliecināts, ka viņam pie tevis būs labi.”

Angelina :” Man patika izrāde, jo man ir suns, un es sapratu tos saimniekus.”

Niklāvs :” Vajag domāt pirms tu ņem dzīvnieku”.

Maksims S.: Principā patika, bija interesanti.Galvenā doma bija, ka vajag mīlēt suņus.”

Aleksandrs:”Es teātrī jutos labi, jo ar mani bija mani klasesbiedri.”

Marija :”Man patika teātra izrāde, jo bija interesanti. Es pat aizmirsu, ka tur bija tikai aktieri, nevis suņi. Tik labi viņi tēloja. Es  aktieros redzēju sava suņa paradumus . Vieta  man bija laba, es visu redzēju. Es teātrī jutos labi.”

Maksims L. :”Es gribu pateikt, ka teātris  , tas ir forši!”

Timurs :”Saimnieks pārdeva suņus un tos nopirka cilvēki ar savām problēmām….. Vienu reizi divos gados var aiziet…”

Maksims Sm. : Vajag rūpēties par dzīvniekiem – un ne tikai dzīvniekiem.”

Marina : “Aktieri bija malači. Viņi stāstīja, ka , ja tu gribi suni, tad vispirms padomā, jo par dzīvnieku ir jārūpējas.”

Nastja:”Es domāju, ka galvenā doma bija par to, ka vajag labi attiekties pret dzīvniekiem un nedrīkst tos atdot kuram katram. Man patika, kā spēlēja aktieri . Viņi ļoti labi izrādīja emocijas. Man nepatika tikai tas, ka viņiem visu izrādi bija vienāds apģērbs. “

Diāna:”Bija gan smieklīgi, gan skumji.Galvenā doma par cilvēku slikto rīcību, kad tie paņem suņus un pēc tam izmet.”

Melānija :”Kad slikts cilvēks paņem suni ,tad suns nav laimīgs.”

Samanta :”Es biju priecīga, uzzinot, ka mēs dosimies uz teātri. Man patīk teātra atmosfēra un tas, ka es varēju pavadīt laiku kopā ar klasesbiedriem.”

7.A klases skolēnu pārdomas un atziņas apkopoja

klases audzinātāja  Iveta Gacka