22.aprīlis – ZEMES DIENA!

Siltais pavasaris milzu soļiem jau klāt un kā jau katru gadu aprīlī tiek atzīmēta Starptautiskā Zemes diena, lai atgādinātu cik trausla ir mūsu Zeme un aicinātu saglabāt tās dabisko vidi.

Trešdien, 17.aprīlī, arī Valmieras 2.vidusskolas 10.klases skolēni, Zemes dienas ietvaros, devās uz SIA „ ZAAO” Dabas un tehnoloģijas parku „Urda” Daibē, lai piedalītos, Vides izglītības programmas ietvaros, organizētā interaktīvā pasākumā, lai izzinātu atkritumu apsaimniekošanas ietekmi uz vidi.

Pasākuma laikā skolēni aktīvi piedalījās 4 tematiskās nodarbībās, kuras vadīja Latvijas Universitātes pasniedzēji. Nodarbību laikā skolēni guva iespēju paplašināt savas zināšanas un prasmes vides jautājumos, praktiski darbojās teorētiskās un praktiskās mācībās laboratorijās, piedalījās izzinoši izglītojošā pārgājienā pa dabas takām, lai iepazītu bioloģisko daudzveidību, kā arī radošā darbnīcā, veica dažādus laboratorijas eksperimentus, lai aptvertu, kā mūsu ikdienas rīcība ietekmē klimata pārmaiņas un iepazina dažādas profesijas vides izpētes un aizsardzības jomā.

Pasākuma noslēgumā skolēni devās izglītojošā ekskursijā pa RAAC “Daibe”, lai redzētu, ka atkritumi ir kā resurss, ko dabai draudzīgi un lietderīgi var izmantot atkārtoti.

Vidusskola ir laiks, kad nāksies pieņemt svarīgus karjeras lēmumus, tāpēc svarīgi izmantot ikvienu iespēju savlaicīgi iepazīt visdažādākās dzīves jomas, lai saprastu, kura profesionālā joma mani interesē visvairāk un kur šīs jomas profesijas var apgūt.

Pasākumu organizēja Eko kustības koordinatore – dabaszinību skolotāja Ņila Zaiceva un kopā ar skolēniem piedalījās arī skolas pedagogs karjeras konsultants Lolita Eklone.

Informāciju apkopoja Lolita Eklone