„Veiksmīga karjera, darot savu sirdslietu”

31.01.2020. Valmieras 2.vidusskolā, projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, notika karjeras atbalsta pasākums „Veiksmīga karjera, darot savu sirdslietu!”, ar mērķi iepazīstināt skolēnus ar veiksmīgas karjeras veidošanas priekšnosacījumiem, attīstot prasmes detalizēti izveidot savas karjeras plānu.

Interaktīvā nodarbībā 12.klases skolēni izmantoja iespēju, ar īpaši izstrādātu sociālo tehnoloģiju un karjeras spēļu palīdzību, pašiem rast atbildes uz tādiem aktuāliem jautājumiem kā: kas ir mans patiesais aicinājums, kāda ir mana sapņu profesija, kurā nozarē es būšu veiksmīgs, ar ko sākt veidot karjeru, kā nekļūdīties izvēloties nodarbošanos un, kādiem orientieriem dzīvē sekot veidojot karjeru.

Skolēni sastādīja skaidru rīcības plānu, kā sākt veidot savu karjeru un, kā radoši izveidot profesiju balstoties uz saviem talantiem, uzzināja labās prakses piemērus, kā nopelnīt darot to, ko mīli un, kā “neskriet līdzi pūlim” darot to, kas nav sirdslieta.

Noslēgumā skolēni patstāvīgi izstrādāja rīcības plānu savas karjeras izveidē, kā arī ieguva skaidrāku priekšstatu par to, kā soli pa solim virzīties uz savu sapņu profesiju, kā izvairīties no tipiskākajām kļūdām un kā droši sasniegt izvirzīto mērķi.

Paldies visiem, kas piedalījās un domā par savu profesionālo nākotni!

Pedagogs karjeras konsultants Lolita Eklone