Valmierieša pētījums – Maskavas universitātes zinātniskā izdevumā

Cāļus skaita rudenī, bet skolēnu zinātniski pētnieciskos darbus  – pavasarī.
Aizvien lielāka uzmanība vidusskolās tiek pievērsta šai mācību formai, kas skolēniem ļauj izpausties radoši – sev interesējošās jomās. Tiek pētīts gan uzturs, gan veselīgs dzīves veids, gan skudru dzīve, – jomas ir visdažādākās.
Šos darbus jaunieši raksta ar mērķi padziļināt savas zināšanas dabas, humanitāro, sociālo un inženierzinātņu nozarēs, lai iepazītos ar mūsdienu zinātniski pētnieciskā darba metodēm, tādejādi jau skolas solā izprotot augstskolu prasības un netieši nonākot to apritē.
Šis pavasaris sevišķi veiksmīgs izrādījies Valmieras 2.vidusskolas skolniekam Artjomam Tomaševičam, dažādos līmeņos aizstāvot zinātniski pētniecisko darbu “Kūdra – alternatīvs enerģijas avots”.
Darbs tika nolasīts Pleskavas apgabala XXII Zinātniski praktisko darbu konferencē, kur starp 100 censoņiem Artjoms ieguva godpilno 3.vietu, ar iespēju startēt  Viskrievijas zinātnes jaunatnes forumā “Solis nākotnē”, kas notika Maskavas Valsts N.Baumaņa vārdā nosauktajā universitātē, kur 35 jauniešu konkurencē, zemes pētnieku grupā viņš ieguva 2.pakāpes sertifikātu un iespēju bez papildus pārbaudījumiem mācīties šajā universitātē, kā arī iespēju publicēt savu pētījumu universitātes zinātniskajā izdevumā.
Jāatzīmē, ka šajā forumā piedalījās 800 jauniešu no visas pasaules.
Nākošais solis – Vidzemes Augstskolas zinātniskie darba lasījumi 17.martā. Arī šeit – panākumi! Darbs tika izvirzīts tālākajai aizstāvēšanai, nu jau republikas līmenī – Latvijas 41.izglītojamo zinātniskajā konferencē, kas notiks Rīgā 21.aprīli.
Novēlēsim Artjomam veiksmi arī Rīgā!

Ina Mole

Artjoma klases audzinātāja