Valmieras 2.vidusskolā līksmo dažādu kultūru festivālā

Piektdien, 10.oktobrī, Valmieras 2.vidusskolā norisinājās Dažādu kultūru festivāls, kurā iesaistījās skolēni no Valmieras skolām – Valmieras 2.vidusskolas un Valmieras 5.vidusskolas.
Tāpat pasākumā piedalījās arī skolēni no Rīgas skolām – Itas Kazakevičas poļu vidusskolas, Rīgas Lietuviešu vidusskolas un Rīgas Ukraiņu vidusskolas.
Kā pilsētas informācijas portālu Valmiera24.lv informēja Vidzemes kultūras un mākslas biedrība “Haritas” Valdes priekšsēdētāja Solveiga Boicova, pasākums norisinās projekta “Iepazīsim dažādību!” ietvaros, kuru organizē Vidzemes kultūras un mākslas biedrība “Haritas” sadarbībā ar iesaistītajām skolām.
Pasākumu vadīja Valmieras 2.vidusskolas direktora vietnieks izglītības jomā Vjačeslavs Piskunovs. Viņš iepazīstināja apmeklētājos ar kopīgajām un atšķirīgajām iezīmēm latviešu, lietuviešu, poļu un ukraiņu kultūrās.
Projekta mērķis ir veicināt starpkultūru dialogu un dažādu kultūru izpratni Valmierā un Vidzemē, informējot jauniešus par mazākumtautību kultūrām un kultūras mantojumu, sekmējot latviešu valodas un kultūras popularizēšanu mazākumtautību skolēnu vidū, mazinot stereotipiskos uzskatus un veicinot tautību mijiedarbību. Projektu finansiāli atbalsta Valmieras novada fonds un Latvijas Republikas Kultūras ministrija.