Vai hobijs var kļūt par peļņas avotu?

Uzsākot jauno mācību gadu Valmieras 2.vidusskolas 5.un 10.klašu skolēni devās mācību ekskursijā uz Beverīnas novadu, lai Iepazītos ar lauku tūrisma nozari, tās iespējām un nodarbinātību, iepazīstot saimniecības „Vīnkalnieši” un “Arāji”, kā arī noskaidrot , kā hobijs var kļūt par profesiju un peļņas avotu.

Izglītojamie abās saimniecībās iepazinās ar lauku tūrisma nozarē nodarbinātiem cilvēkiem, uzzināja par profesijām – galdnieks, koks skulptūru meistars, retro mēbeļu restaurators, pavārs, picu cepējs. Jaunieši uzzināja kā hobijs var kļūt par ģimenes biznesu, pilnveidoja sadarbības prasmi darbojoties grupās, ģenerējot biznesa attīstības idejas, kā arī piedalījās pavāra profesijas meistardarbnīcā.

Patīkama ekskursijas aktivitāte bija iespēja ikvienam skolēnam izcept pašam savu picu.

Pasākuma laikā skolēni ne tikai paplašināja savas zināšanas par darba pasauli un profesijām, bet arī tuvāk iepazina savus jaunos klases biedrus.

Paldies par sadarbību klašu audzinātājām Viktorijai Jupatovai , Inai Molai, kā arī 5.klases vecākiem, kas piedalījās pasākumā.

Pedagogs karjeras konsultants: Lolita Eklone