Projekts “Ilgtspējas prasmes nākotnes profesionāļiem” pasākums

Projekta “Ilgtspējas prasmes nākotnes profesionāļiem” pasākums – trešdien, 25.septembrī, Valmieras 2. vidusskola piebiedrojas “Klimata pārmaiņu dienā: radi tehnoloģijas pats“.
Plāns:
  • ~9:30-10.00 – ierašanās permakultūras saimniecībā “Lejas Varicēni”, kur
  • 10:00-12.00
    •  iepazīsieties ar saules pašgatavotām saules baterijām (detaļas, protams, gan iepirktas no ārzemēm) un kolektoriem, kā arī kur tās tiek izmantotas, cik daudz spēj nodrošināt;
    •  iepazīsieties ar “raķeškrāsiniņu” darbības principiem un nodrošināto efektu, būvniecību;
    •  iepazīsieties ar hobitu namiņiem, saimniecību kopumā.
  • ~12.30 – ierašanās permakultūras saimniecībā “Zadiņi”
    • iepazīsieties ar “pedāļenerģiju” – alternatīvu enerģijas ieguves veidu, principiem, cik daudz un ko ar to var paveikt;
    • iepazīsieties ar dažādiem ērmriteņiem.
    • kopā ar ilgtspējas ekspertu Elgaru Felci runātu par klimata pārmaiņām, nepieciešamību katram no mums domāt par savu ietekmi uz klimatu un tās mazināšanu.
  • 15.00 – ierašanās Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolā
klimatam draudzīga pusdienošana. Skola ir zema enerģijas patēriņa ēka un skolā tiek veikti dažādi pasākumi tās ietekmes uz klimatu mazināšanai.