Notiks projekta “Te un Tagad” forums

30. novembrī Valmieras 2.vidusskolā norisināsies projekta 2. tikšanas reize/forums “Te un Tagad”, kurā iesaistīsies skolēni no Valmieras 2. vidusskolas, Liepājas A.Puškina 2. vidusskolas, Daugavpils 10. vidusskolas, Rīgas privātās vidusskolas Klasika un Rīgas Ukraiņu vidusskolas.
Pasākums norisināsies projekta „Te un Tagad” ietvaros, kuru organizē Nevalstiskā organizācija „SVS atbalsta fonds” sadarbībā ar iesaistītajām skolām. Projekta mērķis ir veicināt starpkultūru dialogu un dažādu kultūru izpratni Valmierā un Vidzemē, informējot jauniešus par mazākumtautību un latviešu kultūrām un kultūras mantojumu, sekmējot latviešu valodas un kultūras popularizēšanu mazākumtautību skolēnu vidū, mazinot stereotipus un sekmējot latviešu un mazākumtautību mijiedarbību.
Pasākuma laikā jaunieši iepazīs latviešu kultūras mantojumu, tradīcijas, iepazīs dejas, dziesmas, rotaļas, kā arī pilnveidos savas līdera prasmes. Dienas iesākumā notiks dalībnieku pilsētas iepazīšana, jo mājas darbs bija izveidot animēto filmu par savu pilsētu, kā arī norisināsies katras pārstāvētās pilsētas (Liepāja, Rīga, Daugavpils, Valmiera) tradicionālā ēdiena – tortes degustēšana. Dienas otrajā pusē iesaistītie skolēni organizēs un vadīs radošās darbnīcas un interaktīvās spēles, un piedāvās kreatīvās idejas, kā sagaidīt LATVIJAS 100. gadi sava skolā.
Projektu finansiāli atbalsta Valmieras novada fonds, Latvijas Republikas Kultūras ministrija.