Nometnes “Jaunie dabas pētnieki” izskaņā

No 2015.gada 1.septembra līdz 5.septembrim, nodibinājums “SVS atbalsta fonds” sadarbībā ar Valmieras 2. vidusskolu rīkoja bērnu vasaras nometni “Jaunie dabas pētnieki”, kuru atbalstīja LVAF vadlīnijas „Atbildīgs dzīvesveids” aktivitātē “Vides izglītības nometņu organizēšana skolas vecuma bērniem” (II kārta).
Nometnes idejas attīstībā un projekta sagatavošanā aktīvi iesaistījās skolas vecāku dome un nodibinājums “SVS atbalsta fonds”. Idejas autori cer, ka šis projekts palīdzēja bērniem uzzināt vairāk par vides izglītību, tās problēmām, iespējām, aktivitātēm, veicināja jauniešu pilsonisko līdzdalību, stiprināja viņu nacionālo, lokālo un eiropeisko identitāti vides izglītības jautājumos.

JP2JP3

Nometnes mērķis bija veidot jauniešus par dabas draugiem un iepazīstināt ar apkārtējās vides saudzēšanas nepieciešamību, kā arī pilnveidot jauniešu zināšanas un prasmes, kuras saistītas ar vides izglītību, īstenojot radošās un informatīvās aktivitātes. Nometnes tēma un aktivitātes veltītas Latvijas pasaku autorei  -Annai Saksei, viņas pasakām par ziediem.
Nometnē „Jaunie dabas pētnieki” aktīvi piedalījās 1.-4.klašu skolēni, kopā 94.
Nometnes laikā jaunie dabas pētnieki apmeklēja Sajūtu taku, devās pārgājienos gar Gauju, pabija ZAAO Daibes poligonā, Latvijas Valsts meži Valmieras kokaudzētavā, piedalījās Valmieras novadpētniecības muzeja programmās, viesojās Vecupītes dabas takā, iepazinās un degustēja piena produktus z/s CEIPI u.c., piedalījās praktiskajās meistarklasēs(rokdarbu, mūzikas, māla darbnīcas, u.c.), kas sniedza lielāku un nozīmīgāku ietekmi uz bērniem, jo līdzdarbojoties pašiem, rādās nopietnāka attieksme pret dabas aizsardzību un ekosistēmas saglabāšanu .
Nometne bija izdzīvošana ārpus ierastās vides un ir ļoti svarīgi, lai šis nometnē pavadītais laiks būtu vienlīdz patīkams gan nometnes dalībniekiem (bērniem), gan pedagogiem. Nometne deva iespēju izkopt un attīstīt katra dalībnieka sociālās prasmes, daudzpusīgi attīstīt intelektu. Pēc bērnu domām, nometne deva viņiem iespēju pavadīt atraktīvas un piedzīvojumiem bagātas dienas, caur aktīvu darbošanos un komunikāciju. Nometnes laikā  bērni ieguva jaunu pieredzi, guva jaunas idejas, ieteikumus un prasmes, kā arī jaunus domubiedrus.

JP4JP5JP6

Aptaujājot bērnus un vecākus,  projektu komandas atziņa – „NOMETNE IR IZDEVUSIES!”. Paldies visiem, kas iesaistījās, palīdzēja, atbalstīja un uzņēma pie sevis nometnes „Jaunie dabas pētnieki” dalībniekus. Īpašs paldies nodibinājumam „SVS atbalsta fonds” un vecāku domei.
Projektu finansiāli atbalstīja LVAF administrācija.

Informāciju sagatavoja:
Vjačeslavs Piskunovs
Valmieras 2. vidusskolas direktora vietnieks, nometnes “Jaunie dabas pētnieki” vadītājs